Як зробити себе розумним.

Якщо ваші інтелектуальні успіхи залишають бажати кращого, але жага стати розумним не покидає ні на секунду, вам варто серйозно зайнятися тренуванням того сірої речовини, що знаходиться в вашій голові. Розвиток розуму та інтелекту - задача не з легких, але при особливому старанні і наполегливі ви зумієте розвинути в собі найціннішу здатність мислити, і це буде тільки ваша заслуга.
Інструкція
1
Розвивайте інтерес до пізнання, читайте більше книг, освоюйте нові справи, спілкуйтеся з новими цікавими людьми. Будьте відкритим всього незвіданого і не бійтеся змінювати сформовані погляди на речі.
2
Навчіться ставити питання, не довіряйте на слово, що не зважайте на існуванням прописних істин або закоренілих думок і алгоритмів. Ставлячи питання «чому?», «Навіщо?», «Як?», «Чому так, а не інакше?», Ви задієте свій мозок і, в пошуку відповідей, розвиваєте інтелектуальні здібності.
3
Усвідомивши, що немає остаточної відповіді, і весь світ - це процес, міняйте і відкривайте монотонний хід речей. Коли будь-які дії або висновки зроблені, і ви лише прямуєте їм, клітини вашого головного мозку відмирають. Тому навіть шлях на роботу по незвичній траєкторії або розвиток здатності писати лівою рукою народить у вашому мозку нові зв'язки, і почнеться робота.
4
Думайте. Збираючись відповісти співрозмовнику, не говоріть першу прийшла фразу, так як вона з'являється з першого шару шаблонів. Намагайтеся щоразу придумувати новий оригінальний відповідь, остерігаючись звичних і набридлих словесних оборотів, реакцій на події.
5
Вирішуйте творчі математичні задачі, відмінно розвивають логічне і евристичне мислення, а також грайте в інтелектуальні та стратегічні ігри. Начебто розважаючись, ви водночас змусите ваш мозок плідно працювати. З'єднайте розумовий процес і отримання задоволення.
6
Перестаньте записувати інформацію. Ви налаштовуєтеся на запам'ятовування, але насправді забуваєте все, як тільки закриєте блокнот. Почніть покладатися на свою пам'ять, і будьте впевнені - вона виявиться у вас дійсно хорошою.
7
Зосереджуйте. Робіть це в будь-якій ситуації, навіть в приміщенні, де дуже шумно. Якщо думки йдуть, повертайте їх і продовжуйте обмірковувати якусь річ. У розвитку цієї навички вам допоможе медитація, заснована на принципі зосередження.
8
Спілкуйтеся з людьми розумнішими вас, задавайте їм питання, вчіться чомусь. Увімкніть дитячу допитливість, тоді співрозмовник із задоволенням повідає вам про що завгодно, адже він бачить в ваших очах непідробний інтерес. Відкиньте гординю, все колись чомусь вчилися, в тому числі і у інших людей.
9
Розвійте навик швидкочитання. Це необхідно як для поглинання великої кількості інформації з умінням відсіювати непотрібне сміття, так і змусить ваш мозок працювати більш якісно і продуктивно.
10
І, нарешті, займіться бізнесом. Думаюча людина рано чи пізно перестає працювати на боса і відкриває свою справу. Бізнес - це відмінна школа життя, ви навчитеся мислити системно, пов'язувати безліч явищ і шукати оптимальні виходи з будь-яких ситуацій. Ваш розум завжди буде знаходитися в тонусі!