Морква: Як зберегти її свіжою.

Морква - дворічна рослина сімейства зонтичних, в перший рік життя утворює розетку листя і коренеплід, на другий рік життя - насіннєвий кущ і семена.Наіболее відома морква посівна - дворічна рослина з грубим дерев'янистим білуватим або помаранчевим коренем. Культурна морква поділяється на їдальню і кормову. Коренеплід м'ясистий, усічено-конічний, циліндричний чи веретеноподібний, масою від 30-300 г і більше. Якщо ви неправильно буде зберігати моркву, то вона через місяць зовсім зіпсується і згниє.
Вам знадобиться
  • - бачок на 40 літрів;
  • - вологий пісок;
  • - брезент;
  • - ніж;
  • - рукавички.
Інструкція
1
Для того щоб зберегти морква, її необхідно правильно виростити. Як тільки зійде сніг і земля трохи просохне, зробіть борозни і посійте моркву, насипаючи досить багато насіння, так як у неї дуже погана схожість. Проростає не більше 30% насіння. Після того як морква зійде, дайте їй трохи вирости, щоб гілочки були завдовжки більше 5 см. Тепер проведіть проріджування, залиште по одному паростку на кожні 8-10 см. Чим більше виросте морква, тим вона краще буде зберігатися.
2
Отримані великі соковиті коренеплоди викопайте дуже акуратно, щоб не пошкодити. Як правило, морква не висмикується, у неї відриваються стебла. Увіткніть штикову лопату на відстані 15 см від рядка овочів, трохи підніміть землю, тепер витягніть морковіни. Акуратно складайте їх в купу, але не кидайте здалеку, інакше поб'єте у неї боки, що також призведе до швидкого гниття. Викопайте всю вашу плантацію.
3
Тепер почніть обрізати стебла у моркви, тут теж є певний секрет. Якщо залишити їх довгими, більше 5 см, то вони почнуть гнити, а разом з ними і коренеплід. Тому обрізайте стебла на відстані 1 см від коренеплоду. Розстеліть який-небудь старий брезент і розкладіть на ньому морква на просушування. У сиру погоду сушіть її в сараї під дахом. Після того, як вона висохне, надіньте рукавички, очистіть коренеплоди від землі, складіть у відра.
4
Приготуйте в погребі старий бак, опустіть туди ж відро піску. Насипте в бак піску шаром 2-3 см. Покладіть шар моркви, засипте її піском, кладіть наступний шар. Так заповніть весь бак. Тільки не закривайте його кришкою, морква повинна дихати. Тепер вона буде зберігатися у вас до наступного літа.
Зверніть увагу
Чи не виколупувати морква із землі руками і нігтями, можна легко пошкодити їх.
Корисна порада
Чи не кладіть на зберігання пошкоджені коренеплоди.