Як збільшити кількість вікон в експрес панелі в Опері.

В основному експрес-панель в Opera дублює функції розділу «Закладки» в меню браузера, хоча є й деякі відмінності. Сторінка експрес- панелі дозволяє перейти по збереженому в закладці адресою одним клацанням миші, а крім того, ідентифікація посилань по зображенню зручніше текстових посилань в меню. Зате в меню закладки можна розсортувати по окремих папках, а число посилань не обмежена. В експрес- панелі теж передбачена можливість збільшити базове число картинок-посилань, хоча і в менших межах.
Вам знадобиться
  • Браузер Opera
Інструкція
1
Натисніть сполучення «гарячих клавіш» CTRL + T, щоб відкрити сторінку експрес- панелі. Це можна зробити і через меню браузера, якщо перейти в його розділ «Вкладки і вікна» і вибрати там пункт «Створити вкладку». Третій спосіб - клацнути мишкою кнопку створення нової вкладки, завершальну ряд кнопок відкритих вкладок.
2
Клацніть піктограму з зображенням шестерні у верхньому або нижньому (залежно від використовуваного скіна) правому куті експрес- панелі. Ця кнопка забезпечує доступ до невеликої кількості налаштувань панелі, поміщених в окреме віконце. Це ж віконце можна відкрити, клацнувши вільний простір експрес- панелі правою кнопкою миші і вибравши в що випав контекстному меню рядок «Налаштувати Експрес-панель».
3
Задайте потрібне кількість осередків у кожному рядку таблиці розміщення посилань, відкривши список, що випадає у напису «Число колонок» і вибравши потрібний пункт. Збільшення числа картинок в таблиці зажадає зміни та їх розмірів - відрегулюйте масштаб зображень, переміщаючи повзунок, поміщений навпроти напису «Масштаб». Зробивши все це, клацніть мишкою простір поза меж віконця з настройками, і воно закриється.
4
Можна встановити бажане значення відповідної змінної і без використання стандартних органів управління браузера. Для цього потрібно задіяти редактором конфігурації Opera, який викликається через адресний рядок - у ній треба набрати opera: config і натиснути клавішу Enter. Конфігурацію браузера становлять кілька сотень налаштувань, щоб не гортати десятки сторінок введіть в поле пошуку текст speed dial. Кнопку пошуку натискати не обов'язково, запит буде оброблений і без цього.
5
Знайдіть змінну з назвою Number Of Speed Dial Columns і виставте потрібне вам число осередків у рядках таблиці посилань. Новий масштаб картинок можна задати в поле змінної Speed Dial Zoom Level.
6
Клацніть кнопку «Зберегти» для фіксації внесених змін і закрийте вкладку редактора конфігурації.
У браузера Opera дуже комфортна експрес-панель. У сенсі, це ті ж самі закладки, а ось зберігаються вони там не просто як текстові посилання, а у вигляді мініатюр веб-сторінок. Один єдиний недолік криється в тому, що офіційне кількість віконець в експрес-панеле можна тільки збільшити до 25. Але, все ж є метод, який дозволяє налаштувати експрес-панель браузера так, як вам зручно.
Вам знадобиться
  • ПК, опера
Інструкція
1
Все, що потрібно - це здійснити деякі зміни в файл speeddial.ini. В ньому якраз і вказується, яке кількість вікон буде у вашого браузера Opera. На даний момент часу розробники даного браузера розширили кількість всіляких вікон за допомогою фронтальної прокрутки курсору вікон. Це говорить про те, що можна зробити до 40 вікон однакового розміру.
2
Знайдемо файл speeddial.ini. Він лежить в директорії: C:/Users/Ім'я користувача/AppData-Roaming/Opera-Opera (Windows Vista) або можна пройти по шляху C:/Documents and Settings/Ім'я користувача/AppData/Opera-Opera (Windows XP).
3
Відкриваємо знайдений нами файл стандартною програмою Блокнот. Гортаємо відкрився текстової файл до самого кінця. В кінці файлу потрібно внести необхідні зміни в подальшу запис: Rows = 5 Columns = 5. Ці рядки позначають число рядків і стовпців.
4
Кількість рядків вибирається в параметрах Rows, кількість стовпців в параметрах Columns. Приміром, якщо ми хочемо, щоб у нас в експрес-панелі вийшло 35 віконець, то потрібно виправити показники відповідних параметрів - Rows = 5 і Columns = 7. Тепер потрібно зберегти файл (ctrl + S), закрити. Далі слід перезапустити Opera. В цілому можна сказати, що вся настройка вікон в Opera здійснюється за допомогою цих нескладних дій. За умовчанням в даному браузері встановлено приблизно 12 вікон.
Корисна порада
В останніх версіях Opera настройка кількості візуальних закладок відбувається з меню "Налаштувати", яке знаходиться в правому верхньому куті вікна експрес-панелі.