Як дізнатися, Який кодек потрібний.

Сумно виявити, що відео, яке ви з таким трудом шукали по всьому інтернету, не бажає відтворюватися на вашому комп'ютері. Втім, цю проблему можна вирішити, визначивши, яким кодеком упакований файл, і встановити цей кодек в систему.
Вам знадобиться
  • - утиліта VideoInspector;
  • - утиліта GSpot;
  • - браузер.
Інструкція
1
Скориставшись утилітою VideoInspector, можна без особливих проблем визначити, чим упаковано відео, а при удачі навіть завантажити бракуючий кодек з інтернету. Для цього відкрийте відеофайл в VideoInspector. Це можна зробити, скориставшись командою «Відкрити» з меню «Файл». Можете натиснути на кнопку «Обзор», вибрати у вікні, потрібний файл і кликнути по кнопці «Відкрити».
2
Перегляньте інформацію про кодеки, які використані для кодування відео файлу. Її можна побачити в полях «Відео» та «Звук». В поле, розташованому праворуч від інформації про дозвіл відео, частоті кадрів, бітрейте і кодеку можна побачити повідомлення, чи встановлений кодек в системі.
3
Якщо кодек не встановлений, програма дає можливість знайти кодек в інтернеті і встановити його на комп'ютер. Щоб це зробити, переконайтеся, що у вас є доступ в інтернет. Натисніть на кнопку «Завантажити», яка розташована під повідомленням про наявність чи відсутність кодека в системі. В разі успіху в вікні браузера, який ви використовуєте за замовчуванням, відкриється сторінка зі списком прямих посилань на файли для установки кодека.
4
Може виявитися так, що пошук потрібного кодека не приведе ні до чого. Вихід є і в цьому випадку. Справа в тому, що у кожного кодека є приналежний тільки йому FourCC-код. Його можна дізнатися, скориставшись командою «Редактор FourCC» з меню «Інструменти». Чотирибуквені комбінація в поле «Формат потоку» і є шуканий FourCC-код. Використавши його як ключового слова для пошуку, ви зможете знайти відсутній кодек в інтернеті.
Корисна порада
Визначити, ніж стисло відео та чи встановлено цей кодек на вашому комп'ютері можна, використавши утиліту GSpot. Скористайтеся командою Open («Відкрити») з меню File («Файл») і виберіть відеофайл, який вас цікавить. Інформація про контейнер відео, дозволі, бітрейте, кодек і його FourCC-коді з'явиться у вікні програми. В поле Status («Статус»), яке знаходиться під назвою кодека, можна побачити інформацію про наявність або відсутність даного кодека в сістеме.Інформацію про кодеку, знаючи FourCC- код, можна знайти, відкривши в браузері сторінку http://www.fourcc .org/codecs.php і знайшовши код в лівій частині таблиці.