Як змонтувати кілька образів.

Монтуванням прийнято називати створення ефекту завантаження диска в пристрій читання оптичних носіїв. При цьому і пристрої читання і самого диска в дійсності не існує - як диска використовується точна його копія, поміщена в файл-контейнер («образ диска»), а віртуальний пристрій його читання створюється спеціальною програмою-емулятором. Така техніка віртуалізації процесу дозволяє передавати по мережі і використовувати оптичні диски в віртуальному вигляді без необхідності у фізичному присутності самих CD або DVD-носіїв.
Інструкція
1
Скористайтеся якійсь із програм-емуляторів, що дозволяють створювати більше одного віртуального пристрою читання, якщо необхідно одночасно змонтувати кілька образів дисків. Наприклад, безкоштовна версія програми Daemon Tools розрахована на одночасну роботу чотирьох віртуальних приводів. Програма має російськомовний інтерфейс, хорошу репутацію і вельми проста у використанні. Версія Lite безкоштовна повністю, а не «умовно безкоштовна», тобто програма не перестане працювати через деякий час. Завантаження з сайту виробника не доставляє ніяких непередбачених проблем - http://daemon-tools.cc/rus/products/dtLite.
2
Встановіть Daemon Tools Lite і після перезавантаження системи знайдете її іконку в треї (в області повідомлень панелі завдань). Клацанням правою кнопкою миші по цій іконі відкривається контекстне меню, в якому вам потрібно розкрити розділ з назвою Virtual CD/DVD-ROM. За замовчуванням відразу після завантаження програма створює один віртуальний привід, тому в цьому розділі ви знайдете одну запис - «Привід 0: немає даних». Для монтування двох образів дисків вам потрібно додати в цей список ще одне віртуальне пристрій читання. Для цього наведіть курсор на нижній пункт розкритого розділу меню («Установка кількості приводів») і в списку, що випав виберіть рядок «2 приводу». Після цього протягом декількох секунд на екрані буде присутній напис «Оновлення віртуальних образів », а коли вона зникне, можна буде приступати до процедури монтування.
3
Розкрийте ще раз те ж саме контекстне меню і перейдіть в той же його розділ Virtual CD/DVD-ROM. Наведіть курсор на пункт «Привід 0: немає даних» та у випадаючому списку команд виберіть рядок «Монтувати образ». Відкриється стандартний діалог, в якому вам треба знайти файл, що містить потрібний образ диска, і натиснути кнопку «Відкрити». Образ буде змонтований програмою.
4
Повторіть попередній крок і для другого образу диску, вибравши на цей раз пункт «Привід 1: немає даних».
Обмін файлами в інтернеті сьогодні вкрай популярний, і тому створена маса способів його спростити. Наприклад, система архівів, яка дозволяє декілька файлів скомпонувати в один, набагато зручніший для передачі. Свого роду архівом і є файл .iso, що представляє собою образ диска з інформацією.
Інструкція
1
Щоб змонтувати віртуальний диск, вам буде потрібно віртуальний дисковод. Створити такий допоможе спеціальна програма-емулятор, вибір яких досить широкий. Так для Windows XP однієї з найвідоміших програм є Daemon Tools, проте її сумісність з Windows Vista/7 залишає бажати кращого. Тому для даних систем переважніше використання Ultra ISO. Якщо ви хочете крім емуляції мати можливість редагувати вміст «компактів», то слід встановити Nero або Alcohol 120%.
2
Перевірте офіційний сайт програми, з тим щоб знайти найновішу доступну версію. Використання останніх оновлень підвищить стабільність програми і її сумісність з великою кількістю форматів (.iso є далеко не єдиним файлом образу диска, з яким ви можете зіткнутися). Так, наприклад, більш нові версії Daemon Tools вимагають від користувача набагато менше маніпуляцій порівняно з ранніми варіантами програми.
3
Після установки зайдіть в папку «Мій комп'ютер». У ній має з'явитися новий дисковий привід, який ви і будете використовувати в подальшому. Клікнувши по ньому правою кнопкою миші, ви побачите пункт меню «монтувати в привід». За натисканні кнопки відкриється меню вибору файлу, через яке вам потрібно знайти потрібний образ і відкрити його. Через кілька секунд «диск» виявиться «вставленим» в дисковод: далі його можна використовувати як будь-який справжній носій.
4
Все файли формату .iso опиняться «прив'язаними» до емулятора. Знайшовши файл через звичайний «провідник», ви можете за допомогою подвійного кліка відкрити диск і подивитися його вміст, використовуючи встановлений софт. Якщо образ не розпізнається, то вам слід в меню «Відкрити за допомогою» вибрати пункт «огляд», знайти робочий ярлик встановленої програми і поставити галочку «Відкривати всі файли даного типу».
Корисна порада
Клікнувши правою клавішею миші по значку образу диска, ви можете вибрати рядок «Монтувати в привод ...», і образ буде автоматично емулюватися.