Як дізнатися розрядність операційної системи.

Рядовим користувачам дуже рідко бувають цікаві такі тонкощі, як, наприклад, розрядність операційної системи . Але найчастіше це необхідно, в тому числі для повсякденної роботи з текстовими редакторами або іграми, оскільки для установки багатьох програм потрібно знання розрядності для вибору потрібної версії продукту.
Інструкція
1
Подивіться обсяг оперативної пам'яті вашого персонального комп'ютера. Для цього клікніть правою кнопкою миші на «Робочому столі» по іконці «Мій комп'ютер» і виберіть пункт «Властивості». З'явиться вікно, де ви зможете подивитися обсяг оперативної пам'яті. Це самий банальний спосіб визначити розрядність системи . А складається він ось у чому. Якщо ви купили комп'ютер відносно недавно і замовляли досить потужну комплектацію, наприклад, щоб обсяг оперативної пам'яті становив 8Гб, то ваша операційна система однозначно 64-х розрядна, оскільки 32-х розрядна підтримує максимум до 3Гб оперативної пам'яті.
2
Клацніть по кнопці «Пуск» і запустіть операцію «Виконати». У що з'явилося діалогове вікно введіть sysdm.cpl і натисніть «Ок». Після цього, в діалоговому вікні виберіть вкладку «Загальні». Там ви побачите напис встановлює розрядність операційної системи . Наприклад, Windows XP Home Edition x64. Це означає, що ваша система 64-х розрядна.
3
Є альтернативний спосіб. Робіть все те ж саме, тобто натисніть кнопку «Пуск», далі - «Виконати», але на цей раз в діалоговому вікні пропишіть winmsd.exe. Ви побачите інше вікно, в якому вам потрібно вибрати вкладку «Тип». Якщо система 32-х розрядна, то ви побачите напис: «Комп'ютер на базі х86». У випадку, якщо система 64-х розрядна, то напис буде такою: «Комп'ютер на базі Intanium».
4
Якщо ви є щасливим володарем операційної системи Windows Vista або Windows 7, то для визначення розрядності системи виконайте наступні кроки. Послідовність дій все та ж. Натисніть «Пуск», далі «Виконати». У діалоговому вікні пропишіть слово «система». У вікні виберіть пункт «система». З'явиться докладний опис системи , де ви зможете подивитися розрядність вашої операційної системи .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7lbvEFB7NCQ