Як прати бере.

Берети користувалися великою популярністю в Європі ще в Середні століття. Але й тепер їх із задоволенням носять жінки в нашій країні і не тільки. Елегантні кепки без козирка нескладно пов'язати своїми руками, але як правильно їх прати?
Інструкція
1
Під час прання беретка може дати настільки сильну усадку, що буде впору хіба що маленькій дитині. Особливо прикро, якщо річ зовсім нова або зроблена своїми руками. Тому прання повинна бути дуже дбайливого. Багато господинь довіряють виключно ручному пранні. Як правило, вона займає багато часу, але результат того вартий. Налийте у ванну або тазик прохолодну воду (близько 30 градусів). Використовуйте не порошкоподібні коштів, а рідкі засоби для прання вовняних речей або шампунь.
2
Замочите беретку у воді з миючим засобом на кілька хвилин. Потім починайте прати. Робити це потрібно дуже дбайливо, навіть, швидше, легенько м'яти. Потім прополощіть беретку у воді тієї ж температури. Після цього злегка відіжміть головний убір грудочкою, але ні в якому разі не перекручуйте: він може втратити форму. Потім покладіть беретку в таз, щоб дати воді стекти.
3
Потім на будь-яку горизонтальну поверхню постеліть рушник, а зверху покладіть випраний головний убір. Розправте його і дочекайтеся висихання. Або надіньте бере на тарілку і залиште до тих пір, поки він не стане сухим.
4
У більшості пральних машин є спеціальна функція для прання вовняних речей. Такий режим безпечний для даного виду тканини і створений спеціально для того, щоб зберегти форму головного убору. Однак не завжди слід довіряти машинному делікатному режиму. На магазинних Беретка є ярлички, де можна прочитати рекомендації до прання. Дотримуйтесь їм, щоб не шкодувати про усадки або утворилися після прання катишков. Одяг з деяких видів тканини рекомендується прати строго в хімчистці. Це відноситься і до вовняним речам.
Зверніть увагу
Якщо ви хочете, щоб беретка трохи підсіла, виперіть її в теплій воді з милом. Будьте вкрай обережні - річ може дати сильну усадку.