Як перефарбувати річ.

Улюблена річ може злиняти і втратити яскравість кольору. А може бути, ви купили або зшили річ , яка ідеально сидить, але вас не влаштовує її колір. Чи вам просто захотілося новизни і експериментів. Для цього й існують барвники для тканини. Перефарбувати річ в домашніх умовах досить просто.
Інструкція
1
Перед фарбуванням уточніть склад тканини. Добре піддаються фарбуванню натуральні матеріали - бавовняні, віскозні, шовкові, лляні - або ті, які на більшу частину складаються з них. При покупці барвника прочитайте рекомендації на упаковці, з'ясуйте, чи підходить фарба для фарбування вашого типу тканини.
2
Враховуйте загальні правила змішування кольорів. Світлі тканини легше перефарбувати кардинальним чином. Темні піддаються фарбуванню важче. Наприклад, якщо ваша річ синього кольору, то при фарбуванні червоною фарбою ви, швидше за все, отримаєте відтінок ближче до фіолетового.
3
Підготуйте річ до фарбування, відіпрати всі забруднення, щоб надалі забезпечити їй рівномірне фарбування без плям. За необхідності відбілити тканину за допомогою спеціальних засобів. Якщо збираєтеся використовувати так звану «узелковую» техніку фарбування, скрутіть матеріал потрібним чином.
4
Приготуйте спеціальний посуд, в якій будите розводити окрашивающий склад. Краще взяти емальовану ємність без тріщин, сколів та інших дефектів. Слідуючи інструкціям, розведіть барвник. Ретельно розміщуйте його, щоб не осталость грудок або згустків фарби, щоб виключити нерівномірність фарбування тканини.
5
Опустіть річ в барвний розчин таким чином, щоб над водою не залишалося відкритих ділянок тканини. Річ має бути повністю занурена в склад і плавати в ньому вільно. Якщо необхідно, трохи притопити її ложкою, ложку потім промийте великою кількістю води.
6
Поставте ємність на вогонь і залиште її кип'ятити на проміжок часу, вказаний в інструкції. Як правило, він становить півтори-дві години. Періодично перевіряйте річ , у міру необхідності «утапливайте» її в барвному складі.
7
Після закінчення зазначеного часу вийміть річ з барвника і дайте їй охолонути. Ретельно прополощіть річ в холодній воді до тих пір, поки вода не стане чистою і прозорою. Надлишки фарбувального розчину можуть вимиватися з речі при кількох наступних праннях, але таке відбувається і з фабричними речами.
Корисна порада
Якщо ж ви не хочете займатися перефарбуванням речей в домашніх умовах, віддайте їх професіоналам в ательє або хімчистку. У даних організаціях, як правило, на приймальні стійці завжди лежить буклет з палітрою наявних кольорів.