Як знайти тиск повітря.

Щоб знайти атмосферний тиск , яке є тиск м повітря, використовуйте справний барометр. Для вимірювання тиску повітря в трубах, автомобільних покришках, балонах, використовуйте спеціальні манометри. Якщо можна розрахувати об'єм посудини з газом і його температуру, тиск можна розрахувати за рівнянням стану ідеального газу, яким можна вважати повітря.
Вам знадобиться
  • барометр-анероїд, манометр, термометр, ваги
Інструкція
1
На кожне тіло, що знаходиться на поверхні Землі виробляє тиск повітря, з якого складається атмосфера. Це тиск і називається атмосферним. Щоб виміряти його візьміть звичайний барометр-анероїд, всередині якого знаходиться пустотелая металева коробка, яка змінює свій обсяг залежно від величини атмосферного тиску. На його шкалою тиск відбивається в атмосферах або в паскалях.
2
Якщо потрібно виміряти тиск газу в герметичній посудині, використовуйте манометр з відповідним класом вимірювань. Використовуючи електронний манометр, перемкніть на потрібну точність. Для цього встановіть манометр на балон, в якому для цих цілей повинен знаходитися спеціальний штуцер. Більшість манометрів вимірюють тиск в кг/см? або атмосферах. Для перекладу з однієї величини в іншу враховуйте, що 1 кг/см? = 1 атмосфері? 100000 паскалів.
3
Якщо манометра немає, то розрахуйте тиск повітря в герметичній посудині з відомим об'ємом. Відкачати з нього повітря і зважте на терезах. Потім знову закачайте в нього повітря і знову знайдіть масу посудини. Різниця мас порожнього і повного судини і буде дорівнює масі міститься в ньому повітря. Масу висловіть в грамах. За умови, що межу балоном і навколишнім середовищем вільно відбувається теплообмін, то температуру повітря всередині і зовні судини можна вважати однаковою. Виміряйте її термометром і переведіть в Кельвіна, додавши до значення в градусах Цельсія число 273.
4
При розрахунках враховуйте, що молярна маса повітря дорівнює 29 грам на моль. Знайдіть добуток маси повітря в посудині, на його температуру і число 8,31 (універсальну газову постійну). Результат послідовно поділіть на молярну масу, і обсяг судини, виражений в кубічних метрах P = m • R • T/(M • V). Результат отримаєте в паскалях