Як перевірити манометр.

Щоб манометр правильно вимірював тиск, не спотворюючи інформацію, його необхідно регулярно перевіряти. При цьому визначити правильність показань за зовнішнім виглядом цього приладу практично неможливо. Щоб зробити перевірку, звірте його показання з манометр ом, який показує завідомо точні свідчення, або розрахуйте тиск газу, після чого виміряйте його за допомогою манометр а і учините свідчення.
Вам знадобиться
  • еталонний манометр і термометр
Інструкція
1
Для того щоб перевірити тиск газу в ємності, встановіть датчик манометр а в нього. Для цього, як правила існують спеціальні штуцери. Коли значення зафіксується, приберіть манометр , і встановіть на це місце еталонний прилад. Звіривши показання простого і еталонного манометр ов, перевірте правильність показань приладу. Якщо показання приладу не збігаються з еталонним манометр ом, підрегулюйте його, щоб в однакових умовах манометр и показували однакові результати.
2
Для настройки на корпусі манометр а, як правило, передбачені регулювальні болти. З електронним манометр ом алгоритм дій такий же, тільки потрібно враховувати, що цей прилад має інерційність, тому показання потрібно утримувати від 8 до 10 с.
3
Якщо ні еталонного манометр а, провітріть правильність показань манометр а, попередньо розрахувавши тиск. Для цього візьміть посудину відомого об'єму. Повітря в ньому знаходиться при атмосферному тиску, яке можна виміряти за допомогою барометра, а температура дорівнює кімнатній. Потім, герметично закрийте балон, і почніть нагрівати його, контролюючи температуру і тиск, який має збільшитися. Розрахуйте тиск всередині балона, поділивши кінцеву температуру на початкову. Потім помножте результат на значення атмосферного тиску. P2 = T2 • P1/T1.
4
Якщо показання манометр а при даної температурі не збігаються з обчисленими раніше, відрегулюйте його так, щоб він показував стільки, скільки вийшло при розрахунку. При творі розрахунків враховуйте, що температура вимірюється в градусах Кельвіна, для чого до градусам Цельсія додайте число 273. Шкали манометр ов, як правило, проградуіровани в кг/см ?, розрахунок проводитиметься в паскалях, або міліметрах ртутного стовпа, тому потрібно перевести його однакові одиниці виміру і тільки потім порівнювати.