Як правильно налаштувати мікроскоп.

В новітні мікроскопи можна побачити частинки розміром 50 нанометрів. Але і звичайного мікроскопа цілком достатньо для проведення лабораторних робіт середньої складності. Як же налаштувати мікроскоп, не вдаючись кожен раз до допомоги технічного персоналу?
Інструкція
1
Встановлюйте мікроскоп так, щоб на ньому було зручно працювати без напруги. Ноги повинні вільно розташовуватися під столом. Мікроскоп повинен бути розташований на столі так, щоб окуляр знаходилися приблизно на рівні його краю. Виберіть таку висоту стільця, щоб окуляр трохи вище рівня очей, щоб можна було дивитися, не схиляючись.
2
Налаштуйте координатний столик по осях X і Z так, щоб його переміщення здійснювалося без зайвих зусиль.
3
Налаштуйте окуляри. Зазвичай у мікроскопа тільки один окуляр з регулюванням (припустимо, лівий). Встановіть цей окуляр в нейтральне положення (на «0»). Закрийте спочатку ліве око і за допомогою переміщення столика сфокусуйте зображення у правому. Закрийте праве око і сфокусуйте зображення в лівому, обертаючи кільця налаштування регульованого окуляра.
4
Налаштуйте яскравість лампи. Це можна зробити різними способами: зменшити діафрагму, зменшити накал лампи або використовувати нейтральний фільтр з оптимальним для вашої роботи коефіцієнтом поглинання.
5
Правильно використовуйте кольорові фільтри. Так, працюючи з препаратами, для яких колір не має визначального значення (наприклад, хромосоми), установка синього фільтра збільшить роздільну здатність приладу і поліпшить якість зображення.
6
Правильно виставите освітлення. Для цього необхідно: - встановити об'єктив середнього збільшення; - встановити конденсор точно в крайнє верхнє положення; - сфокусувати зображення препарату, обертай столик; - закрити польову діафрагму (розташовується внизу); - встановити різкість за допомогою конденсора; - зафіксувати конденсор за допомогою регулювальних гвинтів ; - відкрити польову діафрагму до зовнішньої межі поля зору.
7
Використовуйте покривні і предметні скла правильно, працюючи тільки з покривним при роботі з об'єктивом з великою апертурою (зазвичай 0,17 мм). Якщо ви постійно працюєте з таким об'єктивом, помістіть покривне скло на предметне для поліпшення зображення.