Як переводити в десяткову систему.

Переклад числа вручну з десяткової системи в двійкову вимагає наявності навику ділення стовпчиком. Зворотній переклад - з двійкової системи в десяткову - вимагає використання лише множення додавання, і то на калькуляторі.
Інструкція
1
Візьміть калькулятор. Натисніть на ньому клавішу скидання, потім клавішу з цифрою 2, потім клавішу множення, потім клавішу зі знаком рівності.
2
Поруч з молодшим розрядом двійкового числа напишіть десяткове число 1, поруч з наступним по старшинству - десяткове число 2.
3
Натисніть на калькуляторі клавішу зі знаком рівності ще раз - вийде 4. Це число напишіть поруч з третім за старшинством розрядом. Ще раз натисніть клавішу зі знаком рівності - вийде 8. Напишіть вісімку поруч із четвертим за старшинством розрядом двійкового числа. Повторюйте операцію до тих пір, поки десяткові цифри не будуть написані поруч з усіма розрядами довічного.
4
Спробуйте запам'ятати ці числа хоча б до 131072. Повірте вивчити напам'ять ступеня числа 2 в цьому обсязі значно простіше, ніж, наприклад, таблицю множення. У цьому випадку, при перекладі в десяткову систему невеликих двійкових чисел ви зможете обходитися на цьому етапі без калькулятора.
5
А ось на наступному етапі калькулятор все одно знадобиться. Втім, при бажанні (або якщо того вимагає викладач основ інформатики) це обчислення можна здійснити і стовпчиком. Складіть між собою тільки ті десяткові числа, які написані поряд з розрядами двійкового числа, значення яких дорівнює одиниці. Результатом такого додавання буде шукане десяткове число.
6
Для закріплення навичок ручного переведення чисел з двійкової системи в десяткову зіграйте в пропоновану дидактичну гру. Для неї вам знадобиться науковий калькулятор, який можна перемикати в двійкову систему . Підійде і віртуальний калькулятор, який є як у Linux, так і в Windows, якщо переключити його в інженерний режим. Нехай один гравець загадає і набере на калькуляторі десяткове число, запише його, а потім перемкне калькулятор в двійковий режим. Другий гравець, користуючись тільки звичайним (Не інженерним) калькулятором, або ж взагалі вважаючи тільки стовпчиком, повинен перевести це число в десяткову систему . Якщо він здійснив переклад правильно, гравці міняються ролями. Якщо ж він помилився, то нехай спробує ще раз.