Як розвинути абсолютний слух.

Чи можна розвинути абсолютний слух , якщо його немає від природи? Питання це досить спірне, оскільки проводилося безліч досліджень, які не привели до якого-небудь однозначного результату. Однак існує кілька методик, які допоможуть вам дізнаватися ноти, а значить, наблизять ваш слух до абсолютного.
Інструкція
1
Використовуйте метод Ірини Гулиніной. Повну інформацію про нього можна знайти тут: http://razvitiesluha.ru/kurs Суть даної методики полягає в тому, що людина не визубрівать назви нот і намагається запам'ятати, як вони звучать, а виробляє у себе асоціативний ряд.
2
Сядьте зручніше, візьміть ручку і папір, підготуйтеся слухати.
3
Прослухайте обрану ноту, назва якої вам відомо. Наприклад, нота до.
4
Спробуйте задати самому собі питання: ця нота важка або легка? З яким предметом її можна співвіднести? Що краще робити під цю ноту: залишатися в спокої або рухатися? І так далі.
5
Таким чином, розберіть всі ноти основної гами. В результаті, як тільки ви почуєте прозвучав звук, по виниклих асоціаціям ви зможете його вгадати. Потім розширюйте діапазон впізнаваних звуків, і ви поступово освоїте всі існуючі ноти.
6
Вивчивши основні звуки, спробуйте підібрати мелодію самостійно. Для цього в курсі методики Гулиніной пропонується програма «Ухогриз» Завантажити її можна тут: http://razvitiesluha.ru/demo Даний метод, по завіреннях авторів, дозволить вам, якщо будете займатися щодня,
7
Існує альтернативна точка зору. Деякі стверджують, що розвинути слух можна таким чином: прослухайте спершу все ноти до у всіх октавах, запам'ятайте зразкову звучання, а потім знайдіть ці ноти самостійно по всіх клавішах. Потім таким же чином вивчіть інші ноти і приступайте до підбору простих мелодій. Автори даного методу вважають, що якщо у вас є хоча б зачатки музичного слух а, абсолютний слух буде розвинути дуже легко. Для занять вам буде потрібно тільки музичний інструмент (фортепіано, баян або будь-який інший клавіші), вільний час і ваше терпіння.
Купрін в «Поєдинку» писав: «Все люди володіють музичним слухом, але у мільйонів він, як у риби тріски або як у штабс-капітана Васильченко, а один з цього мільйона - Бетховен».