Як продати старовинні книги. Старовинні книги продати.

Бібліофільство, тобто любов до книг, стало дуже цікавим захопленням людей. Як відомо, падіння цін на нерухомість і, в цілому, нестабільність економіки дало привід людству переглянути способи капіталовкладень. Одним з нетрадиційних видів став продаж та колекціонування старовинних книг. Вигідно продати старовинні екземпляри зуміє не кожен.
Інструкція
1
Дізнайтеся дату публікації твору, який хочете продати. Слід знати, що не всі книги є досить цінними на ринку, так як, наприклад, у радянський час випущені книги видавалися величезним тиражем, хоча й охоплюють той період, в який видавалися потенційно дорогі, колекційні видання. Сьогодні такі екземпляри не є особливо цінними. Антикварної книгою може називатися видання, випуск якої проводився в той час, коли почалося книгодрукування до 1850 року. Також прийнято вважати антикварної річ, якій виповнилося не менше 50 років. Всі видання, випущені пізніше, вважаються БУКІНІСТИКА.
2
Спробуйте продати книгу через Інтернет. Підходящий спеціалізований сайт вибирайте з особливою ретельністю. Справжніх фахівців в цій області дуже мало, і оцінити старовинну книгу буде складно. В каталогах неспеціалізованих аукціонів книги , що мають потертості і ветхі сторінки, на тлі пишноти всіх книг практично непомітні. Пам'ятайте, що наданий антикварний товар може втратити наполовину свою ціну за наявності таких недоліків.
3
Дізнайтеся орієнтовну вартість вашої книги . Для того, щоб зорієнтуватися в цінах подібних видань, подивіться "Каталог рідкісної російської книги ", який став одним з перших оприлюднених друкованих видань. Хоч вона й опублікувала ціни і екземпляри, які мають достатньо примарне зміст, але уявлення про книжковий антикваріаті у вас буде.
4
Перед тим, як виставити на продаж книгу, подивіться її історію в мережі, можливо, така книга, як у вас, залишилася в одиничному екземплярі. Або ж була продана пару років тому за значну суму. Тоді, якщо книга є тільки у вас, можна прикинути приблизно 10% на ту суму, за яку була продана такий же примірник.
5
Передивіться варіант з дилером. Якщо ви не можете самостійно зайнятися продажем антикваріату, зверніться в антикварний відділ. А краще відразу в декілька, щоб вибрати найвищу ціну, яку вам запропонують. Проблема полягає тільки в тому, що ніхто не може знати всіх книг з причини їх різноманіття. Тому й ціну призначать "на око". Принадність колекціонування в тому й полягає, що нікому не відомий екземпляр, за який хтось не може нічого дати, може ощасливити свого володаря.
Іноді домашня бібліотека стає зайво об'ємної, а більшість книг в будинку ніхто не відкриває по багато років. В цьому випадку, можливо, має сенс позбутися непотрібних видань, просто продавши їх за найбільш вигідною ціною. Залишається розібратися в тому, як це краще зробити.
Інструкція
1
Старі книги, що представляють цінність, можна продати декількома способами. Найпростіший з них - віднести книги в букіністичний магазин. Там книги оцінять, приймуть на комісію і запропонують час від часу цікавитися, продані чи ваші екземпляри. Грошові кошти за книги, віддані в БУКІНІСТИКА, ви, як правило, отримаєте після їх реалізації.
2
Другий спосіб - виставити книги на аукціон або дати оголошення про продаж в інтернеті. Ймовірно, при цьому вам буде потрібно час на поширення інформації про продаж книг, оцінку їх і пошук покупця. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні дуже рідкісними антикварними виданнями, постарайтеся знайти покупця, що спеціалізується саме на таких книгах - в цьому випадку ви можете розраховувати на справедливу винагороду. Пошук спеціаліста почніть, наприклад, у Міжнародній Антикварної Книжкової Лізі.
3
Для того щоб продати книги без посередників, скористайтеся пошуковими системами інтернету. Введіть в пошукову рядок запит з назвою вашої книги і додайте слова «шукаю книгу» або «куплю книгу». Не виключено, що хтось давно і безнадійно шукає саме те видання, яким ви володієте.
4
Наступний крок - звернення на спеціалізовані сайти, де можна залишити оголошення про продаж книг. До складання оголошення поставтеся уважно. Добре доповнить оголошення відскановане зображення обкладинки або титульного аркуша.
5
Коли ви знайдете покупця, обговоріть з ним варіант обміну книги на гроші. Кращий варіант - особиста зустріч. Якщо з певної причини така зустріч неможлива, використовуйте пересилку книги поштою (післяплатою). Будьте уважні і передбачливі, не попадіться на вудку шахраїв.