Як набирають святу воду на Водохреще.

Свято Хрещення Господнього в православній церкві вважається одним з найголовніших. Він нагадує про те, що Ісус Христос, будучи безгрішним, прийняв хрещення у водах річки Йордану. Після чого з небес на Христа зійшов Святий Дух у вигляді голуба. Православні християни досі вірять в цілющу силу хрещенській води .
Інструкція
1
В день Хрещення і напередодні в кожному храмі проходить освітлення води , взятої з різних джерел. 18 січня відбувається первоосвященіе, після якого віруючі можуть прийти і набрати води . 19 січня настає саме свято Хрещення, коли висвітлюються джерела і віруючі триразово занурюються в ополонці. Наберіть освячену воду в церкві в будь-який з цих двох днів (і подальшої тижні), але тільки після служби.
2
Не пийте цю воду заради втамування спраги, адже вона володіє благодатними властивостями, очищає не тільки тіло, але й душу, житло. Вважається, що навіть вода з крана в день Хрещення Господнього має цілющу силу. Якщо ви хочете набрати води в день водохресного святвечора, то пити її до або після цього доречніше натщесерце.
3
Приходьте в храм або на освячене джерело з чистою тарою для води і побожним настроєм. Якщо у крана або джерела немає вільного місця, не штовхайтесь, намагаючись просунутися вперед. Не набирайте воду будучи в поганому настрої, краще помоліться за здоров'я рідних і близьких людей. Після того, як принесена вами тара буде наповнена, тричі вмийтеся і зробіть кілька ковтків освяченої води . Коли ви привезете її додому, першим ділом дайте її всім членам родини.
4
Зберігайте воду дбайливо протягом усього року і не витрачайте просто так. Не ставте пляшки або баки з водою туди, де про них будуть спотикатися, а й ховайте їх в комору або підвал. Ідеальне місце для зберігання хрещенській води - святий кут, в якому стоять ікони. Якщо ви набираєте воду щороку, не виливайте ту, що залишилася з минулого року. Використовуйте її для приготування їжі або просто випийте.
5
Починайте день з вживання натщесерце просфори і священною води , читаючи молитву «Господи, Боже мій, нехай буде дар Твій святий і свята Твоя вода в просвітлення розуму мого, у зміцнення душевних і тілесних сил моїх, во здравіє душі і тіла мого, в підкорення пристрастей і немочей моїх по безмежному милосерді молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих Твоїх. Амінь ».
Церковне свято Хрещення Господнє, яке православні відзначають 19 січня, пов'язаний з таїнством вдосвіта. Цей ритуал прийшов до Росії від звичаю Єрусалимської Церкви. Вважається, що в цей день святий стає вся вода, навіть та, що біжить із звичайного крана. Освячену священиками воду віруючі люди використовують для пиття, умивання, її додають у їжу.
Інструкція
1
До свята Хрещення багато храмів запасаються водою з артезіанських колодязів або цілющих джерел. Святити її там починають вже 18 січня після обіду, тому ви можете набрати її в церкві 18 або 19 січня. Воду ви можете принести і з собою. У популярних серед віруючих парафіян храмах, зазвичай, дуже багатолюдно в ці дні, тому якщо ви не в силах відстояти чималу чергу, краще дізнатися графік роздачі води . У багатьох храмах її продовжують розливати всім бажаючим ще кілька днів після Хрещення. Вода, освячена 18 або 19 січня, має рівну святу силу.
2
Історично склалося так, що за церковною традицією освячення води відбувається два рази. У перший раз, 18 січня, напередодні свята, її освячують у храмах, 19 січня освячують живу воду у відкритих водоймах, джерелах: озерах, річках, джерелах. Тому набрати її можна там після обряду освітлення.
3
Вважається, що вся вода в цей день стає святий, вона очищається і освячується сама. Церква каже, що людина, сповнена віри, отримає святу воду навіть з водопровідного крана. Практика показує, що така вода володіє всіма тими ж властивостями, як і набрана в церкві, вона не зіпсується після зберігання протягом року і їй будуть властиві всі ті чудесні властивості, якими володіє вода великого освячення - нею можна святити житло, вона буде зцілювати і проганяти нечисту силу. Якщо ваша віра сильна, наберіть її 19 січня в будь-якому джерелі, освятивши самостійно спеціальної молитвою вдосвіта.
Корисна порада
Якщо ви будете освячувати воду в храмі, візьміть з собою пластмасову тару, щоб у тисняві скляні банки не разбілісь.Не треба набирати святу воду у великих кількостях. Досить невеликої ємності, адже додавши в звичайну воду кілька крапель святої води, ви передасте їй все чудові властивості, які вона імеет.Для лікування від хвороб пийте святу воду натщесерце, одужати вам допоможе віра. Святою водою можна окропляти продукти і саму їжу. Святі старця стверджували, що свята вода і віра - найсильніше ліки.