Як зібратися в ліс.

Прогулянки на природі - це прекрасний спосіб провести час все сім'єю. Хороший відпочинок можливий тільки при якісній його організації, тому збори в ліс необхідно планувати заздалегідь. Нічого складного в цьому немає, потрібно лише враховувати сезон проведення прогулянки та її цілі.
Вам знадобиться
 • - засоби для захисту від комах,
 • - набір продуктів харчування
Інструкція
1
Збираючись в ліс , пам'ятайте про те, що це місце проживання кліщів і комарів. Перші особливо активні в літній час. Тому перед тим, як зібратися в ліс , потрібно придбати відповідні засоби захисту, пам'ятаючи про те, що якщо в похід йдуть маленькі діти, то для них потрібні щадна косметика. У продажу є маса кремів і спреїв, призначених для відлякування комах.
2
Але навіть у разі використання подібних засобів, в період підвищеної активності кліщів екіпірує відповідно: головний убір, верхній одяг з високим коміром і рукавами на гумці, відповідні штани. Це дозволить максимально убезпечити себе від комах.
3
Плануючи похід в ліс , пам'ятайте про те, що в разі нестачі якогось елемента заповнити його буде неможливо. В теж час зайві речі будуть обтяжувати. Тому складіть заздалегідь список всього необхідного, що потрібно взяти з собою. Для того, щоб нічого не забути, розділіть його на відповідні розділи: предмети побуту, продукти, аптечка.
Зверніть увагу
Найпростіший харчової набір для прогулянки протягом дня - це відварні яйця, ковбаса холодного копчення або сало, варену картоплю, овочі і фрукти. Ці продукти збережуть всі свої смакові властивості і користь протягом дня.
Корисна порада
Кількість взятих з собою в похід в ліс речей прямо пов'язане з тимчасовими рамками походу, від яких залежить багато чого. Для ночівлі необхідна палатка, тоді як для звичайної прогулянки з метою збору грибів та ягід цілком достатньо мінімального набору. Це питна вода, продукти для легкого перекусу з урахуванням того, що на свіжому повітрі апетит поліпшується, і кошти зашиті від комах. Продукти для походу в ліс потрібно вибирати відповідні. Або це консерви, що потребують додаткового підігріві перед вживанням, або ж ті страви, які не псуються при зберіганні при плюсових температурах
Влітку більшість відпускників прагнуть вирватися із задушливих міст ближче до природи. Деякі віддають перевагу відпочинку за системою «все включено». Їм залишається лише лежати на пляжі і насолоджуватися сонцем. Інші ж знаходять особливу принадність у походах, подоланні труднощів і спілкуванні з дикою природою.
Вам знадобиться
 • - карта;
 • - мобільний телефон;
 • - компас;
 • - GPS-навігатор;
 • - аптечка;
 • - палатка;
 • - вогнищеве обладнання;
 • - кухонне обладнання;
 • - особисті речі.
Інструкція
1
Збираючись у похід, першим ділом розробіть маршрут. Одна справа, якщо це буде вилазка в найближчий ліс з ночівлею - в цьому випадку можна обійтися картою або відправитися з людиною, що знає місця. Якщо ж ви йдете досліджувати незнайому місцевість, в вашому рюкзаку повинен бути зазначений готовий маршрут на карті, компас, мобільний телефон і по можливості GPS-навігатор. Також треба заручитися підтримкою місцевих жителів і найняти гіда.
2
В похід зазвичай ходять не поодинці, а групами. Підберіть надійних людей, які не викликають у вас негативних емоцій - адже в їхньому товаристві вам належить провести не один день. Призначте лідера - людину, чиї рішення в екстремальних ситуаціях ви будете беззаперечно виконувати. Також вам потрібен «бухгалтер» - той, хто підрахує необхідні витрати на покупку продуктів, квитки, відсутню спорядження, відповідатиме за групові гроші.
3
Обладнання ділиться на індивідуальне та групове. Зазвичай про те, хто бере намет, кілочки, вогнищеве і кухонне обладнання, домовляються заздалегідь. Ці речі діляться порівну між усіма учасниками походу. Продукти зазвичай також закуповуються на всю групу і розподіляються між її членами.
4
Неодмінно візьміть в похід аптечку. В ній повинні знаходитися: перекис водню, йод і зеленка, вата, бинти і пластир, болезаспокійливі засоби та препарати від кишкових розладів. Якщо будь-хто з учасників походу страждає алергією або хронічними захворюваннями, він неодмінно повинен взяти з собою особисті ліки.
5
З індивідуальних речей покладіть в рюкзак спальник, змінний одяг, засоби особистої гігієни (косметику варто залишити вдома), репелент, посуд. За бажанням можна взяти грибні ножі, вудки.
6
Оберіть зручний одяг та взуття, в якій ви вирушите в похід в ліс. Найкраще, якщо речі будуть легкими, але з довгими рукавами. Вибір взуття залежить від місцевості, куди ви маєте намір піти. Для заболочених низин найкраще підійдуть чоботи. Для походу по горах і сухому лісі - непромокальні кросівки. Важливо, щоб взуття не натирала і не жала вам.