Як шукати персонал.

Пошук персоналу в будь-якій великій компанії є постійною проблемою, навіть якщо її співробітників все влаштовує, і вони не поспішають звільнятися. Все одно якась частина робочих місць стає вакантними, оскільки хтось іде на пенсію або може переїхати в інше місто. Існує декілька способів підбору потрібних фахівців, які кадровики використовують залежно від характеру вакансії.
Інструкція
1
Для пошуку обслуговуючого персоналу необхідно забезпечити великий потік шукачів, що можна зробити, звернувшись в засоби масової інформації. Цей спосіб пошуку персоналу оперативен і не вимагає великих витрат. Крім того, охоплювана аудиторія, зазвичай, досить обширна, що забезпечує хорошу можливість вибору. Щоб ваша реклама не «замилити» очей, публікуйте його з періодичністю в пару тижнів.
2
Позицію топ-менеджера потрібно закривати тільки за допомогою кадрових агентств. У них є обширна база фахівців подібного рівня та кваліфікації. Співробітники кадрового агентства виконають весь комплекс HR-заходів: знайдуть кваліфікованого співробітника, мотивують його і направлять роботодавцю. Цей спосіб самий дорогий, але він того вартий.
3
Якщо ваша компанія високо цінується на ринку праці, то є сенс використовувати внутрішні і зовнішні резерви. Вакансії ключових посад компанії можуть бути закриті шляхом підвищення співробітників, перестановки їх на наступний щабель кар'єрних сходів. Частина вакансій можна закрити, залучаючи на роботу колишніх колег ваших співробітників. Така система «за рекомендацією" не затратна і цілком виправдовує себе.
4
Якщо керівництво компанії не лякає відсутність у кандидата досвіду роботи, то їх можна шукати, відвідуючи ярмарки вакансій. Спосіб пошуку, підготовки і навчання своїх фахівців у вузі теж малобюджетен, хоч і довгостроковий. Ярмарок вакансій - те місце, де у HR-менеджера є непоганий шанс знайти унікального співробітника, з якого за короткий час можна виростити фахівця, ідеально відповідає потребам компанії.
5
Непоганий "улов" може забезпечити пошук на відомих рекрутингових інтернет-порталах. Тут можна вбити двох зайців: розмістити оголошення про вакансії і переглянути резюме, представлені здобувачами. При розміщенні оголошення складіть його текст так, щоб він був максимально інформативний, вкажіть орієнтовний рівень заробітної плати і приведіть у відповідність з функціоналом вимоги до кандидата. Це підвищить шанси вашого оголошення звернути на себе увагу саме того кандидата, якого ви шукайте.
Проблема пошуку персоналу практично постійно стоїть перед співробітниками відділу кадрів будь-якого підприємства. Адже навіть в тих компаніях, які працюють не перший рік, існує плинність кадрів. Залежно від специфіки роботи самої компанії, використовуються різні методи пошуку персоналу , кожен з яких має свої переваги і недоліки.
Інструкція
1
Звернення в державну службу зайнятості. В цьому випадку для організації пошук персоналу здійснюватиметься без будь-яких фінансових витрат. Пошук робочого персоналу з використанням послуг державної служби зайнятості досить ефективний, але ось фахівці-здобувачі мало відповідають тим запитам, які пред'являє роботодавець. Завдання служби - працевлаштування населення, тому з особливою ретельністю претендентів на робоче місце там не відбирають.
2
Все частіше останнім часом організації воліють готувати власні кадри, навчаючи їх у профільних вузах. Цей спосіб досить хороший, оскільки молоді спеціалісти освоюють виробничі процеси з азів, але його недоліком є достатньо довгий термін підготовки потрібного фахівця - від 4 до 6 років.
3
Пошук персоналу , здійснюваний за допомогою оголошень, опублікованих в засобах масової інформації, дозволяє забезпечити хороший вибір і ефективний при наборі фахівців середньої і нижчої ланки. Але він досить трудовитрат, оскільки з кожним з них необхідно працювати індивідуально і витрачати багато часу на співбесіди.
4
Все частіше, незважаючи на значні фінансові витрати, підприємства звертаються в спеціальні агентства з підбору персоналу . Їх співробітники розташовують базами резюме і здатні первинний відбір кандидатів здійснювати своїми силами. Пошук здійснюється за кількома критеріями, що враховують не тільки професію і кваліфікацію кандидата, а й корпоративну культуру організації. Такі агентства навіть здійснюють контроль в період адаптації та випробувального терміну кандидата. Особливо ефективний пошук через такі агентства фахівців вищої ланки, управлінців високої кваліфікації.
Корисна порада
З урахуванням специфіки своєї організації, її фінансових можливостей, потрібного рівня кваліфікації та досвіду претендентів, використовуйте ці методи при пошуку та підборі персоналу. Але врахуйте, що найефективнішим, хоч і найкоштовнішим, буде звернення в спеціалізоване кадрове агентство.