Як провести маркетингові дослідження ринку.

Найчастіше власники підприємств не знають, як побудувати маркетингову політику по просуванню своїх товарів і послуг. А адже потенційні клієнти не з'являються з повітря, їх необхідно залучити і зацікавити. Крім цього, важливо не просто почати побудову маркетингової діяльності, а правильно забезпечити її подальшу ефективність. Також необхідно уникнути важливих помилок, які зводять нанівець всі зусилля і відлякують клієнтів.
Інструкція
1
Визначте, до якої мети ви в підсумку прагнете і що очікуєте в результаті маркетингового дослідження ринку. Для цього вам необхідно скласти маркетинговий план, в якому коротко окреслити найважливіші пункти, відповідні подальшої цілі розвитку. Почніть з опису користі і вигоди вашого товару або послуги для потенційних покупців. Потім визначте цільову нішу ринку, яку ви плануєте зайняти вашим товаром або послугою. Уважно проаналізуйте, яку категорію споживачів може привернути ваша продукція. Врахуйте діяльність компаній-конкурентів у сфері вашої діяльності.
2
Підготуйте інструменти маркетингу, які зможуть найкраще допомогти досягненню поставленої мети підприємства. Для цього вам допоможе правильна організація рекламної компанії, яка може включати в себе як рекламу в засобах масової інформації, так і поширення пробних зразків продукції, що випускається. Для того, що б правильно визначити пріоритетність у рекламній діяльності, проаналізуйте рекламу ваших конкурентів. Використовуйте їх найефективніші методи і спроектуйте власний рекламний макет, намагаючись піднести пропозицію вашого продукту, як найкращого в даній галузі. Важливо використовувати привабливі рекламні заголовки, так як вони першими приковують увагу споживачів.
3
Розрахуйте маркетинговий бюджет для впровадження маркетингових інструментів. Врахуйте, що реклама вашої продукції на радіо чи телебаченні - це найбільш дорогі маркетингові інструменти, але в теж час вони є найбільш ефективними в поширенні інформації про пропонований товар або послуги. Альтернативою може послужити реклама в журналах та інших друкованих виданнях. Ви можете розмістити рекламу у великому популярному журналі, а потім передрукувати основні рекламні слогани для наступних презентацій, прямих розсилок та інших засобів просування продукції.
4
Підтримуйте існуючий рівень вашого бізнесу, який ви успішно підвищили за рахунок використання маркетингового аналізу ринку. Потім визначте, до якого рівня ефективності ви хотіли б довести свій рівень бізнесу в наступному році.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GEC8jgTou5M
Найчастіше фірми після створення у себе в штаті відділу маркетингу, обмежуються придбанням необхідної літератури з маркетингових досліджень.

Набравшись знань з книг, вони намагаються самостійно розробляти власні методики, за допомогою яких можна провести маркетингове дослідження. Для цього наймають рекрутів (досліджувати покупців) і виписують всіляку періодику (досліджуються існуючі конкуренти). Тут і починаються складності. Спеціаліст відділу маркетингу, безсумнівно, володіючи досить широкими знаннями секретів ведення бізнесу конкретно в своєму сегменті ринку, не бачить всю макроекономічну картину в цілому. А так як успішність бізнесу залежить від безлічі зовнішніх причин, буде краще, якщо дослідженнями, яким Ви увагу, займаються все-таки справжні спеціалісти.В звичайної компанії фахівці, які планують провести маркетингове дослідження, можуть поставити не вірні питання до даної теми дослідження, з- за чого з'являються неправильні припущення. Тому провиною неадекватна оцінка ринку працівником, яка виникла через зайвих знань, відсутніх у покупців. Тому потрібно правильно скласти ряд питань по теме.Работнікі фірми, які займаються маркетингом, можуть мати і ряд інших обов'язків, які заважають приділяти потрібний час для досліджень. На жаль, такі маркетингові дослідження не виділяються якісною роботою, виною тому практично відсутність в них спеціальних технологій обробки отриманої інформації. До того ж, на них набагато більше витрачатися коштів. Тому важливо правильно обробляти отримані сведенія.Обично до маркетингового дослідження вдаються для переорієнтування продукту або сегментації споживчого ринку, через що відбуваються зміни як у рекламі, так і в технологіях просування. У зв'язку з цим проведення таких досліджень часто надають рекламним агентствам, із задоволенням, соглашающимся на це. Тоді є ризик недоступності результатів досліджень. Не складе труднощів і рекламному агентству отримати вигідні і необхідні їм результати. До того ж, рекламні агентства в більшості випадків довіряють іншим компаніям подібні дослідження. Отже, необхідно правильно вибрати виконавця, який займатиметься маркетинговим дослідженням.