Як створити попит на товар. причини зниження попиту на товар.

У сучасному бізнесі існує безліч способів привернути увагу покупців і тим самим збільшити попит на продукцію. Кожна з моделей збільшення споживчого попит а спирається як на традиційні знання та методи, так і інноваційні рішення.
Вам знадобиться
  • - рекламна компанія
  • - цінові інструменти
Інструкція
1
Почніть з визначення причини відсутності попит а на товар або послугу. Для цього потрібно провести аналіз цільового ринку по даному продукту. Виділяють три основні причини зниження попит а. Перша - це перенасиченість цільового ринку даним видом товар а чи послуги. Друга причина припускає низьку інформованість потенційних покупців про даний товар е або послугу. Тобто покупці просто не знають про існування даного товар а і про способи його придбання. І третин причиною може стати низька зацікавленість споживачів саме в цій групі товар ов або послуг. Після визначення точної причини відсутності попит а, найлегше розробити стратегію щодо її вирішення.
2
Розробіть стратегію щодо поліпшення попит а в залежності від причини його відсутності. Якщо причиною стала відсутність інформативності, то необхідно провести широку рекламну компанію, з використанням різних засобів масової інформації: газет, радіомовлення, телебачення, рекламних щитів і поштової розсилки. У разі перенасиченості ринку даним видом товар а, можна провести його ребрендинг, з впровадженням іновваціонних елементів, або, за допомогою рекламної компанії, розширити подачу інформації про даний товар е. У випадку низької зацікавленості покупців в даному вигляді товар а, застосовується методика переконання споживачів у тому, що все-таки цей товар їм необхідний. Для цього необхідно подолати і зламати всі негативні стереотипи, які налаштовують покупців проти цього продукту. В крайньому випадку, можливо, допустити невелике зниження ціни товар а, для того, що б зацікавити конкретну групу споживачів.
3
Підтримайте існуючий рівень попит а на товар и або послуги, після того, як покращили його завдяки запровадженій стратегії. Для цього необхідно застосувати цінові інструменти, такі як: сезонні знижки, дисконтні карти, ра попит траненіе зразків товар а, конкурси або розіграші призів.
Щоб збільшити попит на продукцію, потрібно грамотно представити товар зацікавленому споживачу. Завдання бренд-менеджера - витратити на рекламну кампанію мінімум коштів, при цьому охопивши якомога більшу лояльну аудиторію.
Інструкція
1
Перед тим, як проводити рекламну кампанію, організуйте маркетингове дослідження. Його завдання - виявити аудиторію постійних покупців (лояльну) і потенційного споживача. Зробити це можна за допомогою фокус-груп, зібравши людей різних вікових категорій та соціального статусу, і надавши їм обговорити корисні якості товару.
2
Розділіть рекламну кампанію на дві. Одну направте на пошук і залучення нових споживачів. Розповідайте про переваги перед іншими торговими мережами. Гарантуйте бонусні карти клієнтам, які купують продукцію вперше. Або п'ять-десять відсотків знижки для тих, хто до цього купував товари в іншому місці.
3
Введіть подарункові карти для утримання вже існуючої аудиторії. Даруйте призи за п'яту, десяту або п'ятнадцяту покупку. Знижуйте загальну суму чека тим, хто придбав продукції на десять або двадцять тисяч рублів. Організуйте свято для клієнтів, які прийшли з дітьми. Увага до них дуже цінно для батьків. До того ж, поки малюки зайняті, мами і тата можуть пройти в торговельний зал і в спокійній обстановці подивитися асортимент.
4
З'ясуйте, яка продукція представлена у конкурентів і користується попитом. Домовтеся з постачальниками про доставку потрібних найменувань. Так ви залучите споживачів, зацікавлених в якомусь певному бренді. Приплив нових покупців збільшить збут і всього іншого товару.
5
При формуванні таблиці асортименту, уявіть в ній всі найвідоміші і продавані торгові марки. Не зупиняйтеся на одному виробнику. Різноманітність приверне нових споживачів.
6
Організуйте роботу з рекламаціями. Не відмовляйте в обміні непридатною для використання продукції. Повертайте гроші відразу, щоб не доводити справу до суду або прокурорської перевірки. Це дозволить вам уберегти нерви і зберегти добре ім'я серед покупців.