Як навчитися робити перекид. Як правильно робити ковирок тому.

перекид - базове гімнастичне рух, необхідний не тільки для розвитку тіла, але і як підготовча вправа перед більш складними акробатичними елементами.
Вам знадобиться
  • -мати-татамі.
Інструкція
1
Гімнастичний перекид робиться рівно по лінії хребта. Через це він виконується тільки на м'якій поверхні, такий як мат-татамі, інакше хребет гарантовано вдариться об підлогу. Щоб здійснити перекид, сядьте в повний присед, коліна тримаєте перед собою. Поставте руки на деякій відстані попереду себе, підібгайте голову і катно вперед, починаючи зіткнення з підлогою з шиї і підштовхнувши себе руками. Намагайтеся під час перекиду не розслаблятися прес, щоб ноги були підтягнуті до тіла, інакше обертання пропаде і ви просто сядете. Гімнастичний перекид корисний насамперед як підготовче вправу перед переднім сальто, тому ваше завдання - домогтися максимальної швидкості кручення і найменшої відстані, необхідного для обороту.
2
Гімнастичний перекид назад використовується рідше. Зверніть увагу на те, що перекид назад не буде «дзеркальним відображенням» переднього, однак принцип застосовується схожий. Сядьте в повний присед і «впадіть на спину». При цьому її важливо тримати округленій, інакше ви просто ударитеся об підлогу пластом. Відведіть руки назад для підстраховки і приберіть голову вбік, щоб уникнути удару. Перевернути вас має в основному зарахунок інерції.
3
перекид через плече застосовується на жорстких поверхнях. Відпрацювавши його десяток разів на татамі слід переходити на дерев'яну підлогу, тому тільки так ви відчуєте, де робите помилку: правильний перекид не боляче робити навіть на асфальті. У повному приседе одну руку поставте спереду себе, а другу поведіть за корпус так, щоб плече подалося вперед (праву руку виводьте вліво). Подумки прокреслите від правого плеча через всю спину діагональ, і намагайтеся рухатися під час перекиду по ній. Вийти ви повинні будете так, щоб можна було тут же розпрямити ноги і перейти на біг.
Зверніть увагу
Існують три кістки, які стабільно відбиваються новачками при перекиді через плече. Секрет у тому, щоб провести траєкторію перекиду не по ним, а поруч з ними.
Сальто являє собою один з найбільш видовищних елементів гімнастики і акробатки. Однак його намагаються робити багато любителів екстриму. Важливо розуміти основні моменти підготовки до виконання цього трюку, інакше можна завдати собі серйозну травму.
Інструкція
1
Працюйте над розвитком гнучкості та фізичної сили щодня. Ці два параметри вкрай необхідні для успішного виконання сальто. Займіться гімнастикою, самбо, плаванням, легкою або важкою атлетикою. Дані види спорту зможуть підготувати відмінну базу для здійснення цього трюку.
2
Вивчіть техніку перекидів вперед і назад, як тільки ваші м'язи та сухожилля будуть готові до скоєння сальто. Почніть перекидатися на звичайних матах. Не потрібно починати з перекидів в повітрі. Дане вправу необхідно, щоб тіло звикало до механізму самої дії. Також воно добре допомагає розігрівати потрібні для перекидів м'язи.
3
Зведіть ноги разом, руки виставите вперед, зігніть голову в шиї і виконайте перекид вперед. Завжди робіть дану вправу без ривків, як можна плавніше. В іншому випадку можна нанести серйозну травму шийних хребців або потягнути зв'язки. Бажано також розігрівати м'язи перед тренуванням звичайним бігом по залу або стрибками з скакалкою.
4
Перейдіть на більш серйозний рівень - перекиди в повітрі. Пам'ятайте, що до них можна приступати тільки якщо ви вже впевнені у своїх силах. Візьміть кілька гімнастичних матів, покладіть їх один на одного. Дотримуйтесь наступних рекомендацій: зробіть розбіг, підстрибніть за 15-18 см до мату і виконайте вже звичний вам перекид вперед. Але тільки в цьому випадку він буде в повітрі. Приземлитеся на ноги.
5
Повторіть сальто ще кілька разів. Попросіть, щоб вас страхував тренер або партнер по заняттях. Оскільки це досить складне технічне вправу, то навряд чи воно вийти у вас ідеальним з першого разу. Але чим більше ви будете тренуватися, тим швидше навчитеся групуватися, а також переміщати центр ваги під час стрибка.
Зверніть увагу
Якщо ви не впевнені у своїх силах, тоді не варто навіть починати робити цей трюк. Найкраще виконувати сальто тільки під наглядом фахівців (тренерів з гімнастики).