Як повернути грошовий борг.

Набагато простіше дати гроші в борг , ніж їх потім повернути. Відмовити близького друга чи родича в проханні позичити нена борг про значну грошову суму, знаючи які відсотки з нього зажадає фінансова організація, якщо він звернеться туди за позикою, не дозволяє совість. І ось приходить призначений час, а борг не повертають. В таких випадках доводиться йти на конфлікт і перебирати всілякі варіанти повернення своїх кровно зароблених грошей.
Вам знадобиться
  • Вибір тактики і спілкування з боржником
Інструкція
1
Успішне вирішення конфліктної ситуації можливе тільки в тому випадку, якщо вибрати правильну тактику. І якщо в ході вирішення проблеми буде спостерігатися погіршення ситуації, значить, тактика невірна.
2
Відтягати час вирішення проблеми не варто, інакше своїх грошей можна не помітити ніколи. Людині, зацікавленому отримати якомога скоріше назад свої гроші, необхідно визначитися, чи варто остаточно псувати відносини з позичальником. Якщо мається шанс, що він поверне борг без особливих проблем, то на конфлікт краще не йти, тим більше, якщо він є родичем або близьким другом.
3
Перший крок - це спільне обговорення проблеми, відхилятися від запланованих пунктів не потрібно, тим більше що ви обоє хочете успішного результату. Під час бесіди питання потрібно задавати чітко і «в лоб». Дізнайтеся, чи планує боржник вирішувати цю проблему, чи збирається він повертати гроші, і з яких причин він досі цього не зробив. Загрожувати не в якому разі не варто, тим більше що є шанс вирішити ситуацію без скандалу.
4
Запропонуйте позичальникові допомогти у вирішенні його проблем, а заодно і запропонуйте варіанти повернення борг а. Вислухайте всі скарги на життя, поспівчувайте і поставте нові терміни. Узгодивши конкретну дату, яка тепер є частиною домовленості, терпляче чекайте призначеного часу. Якщо терміни не будуть дотримані, значить, тактика обрана невірно і всі зусилля виявилися неефективними. Ця ситуація говорить про те, що боржник не зацікавлений у поверненні коштів.
5
Найбільший недолік в цій ситуації - це незакріплені договірні відносини. Довести в суді, що ця людина повинна грошей, без укладеного договору буде проблематично. Спробуйте діяти через його близьких. Зателефонуйте його батькам, сестрі, братові і прямо запитаєте, наскільки кепські в родині фінансові можливості.
6
Тепер доведеться витратити чимало свого особистого часу для повернення власних коштів. Спробуйте взяти штурмом, заходите через день до нього на роботу, дзвоніть на мобільний телефон. Після того, як він перестане відповідати на дзвінки, телефонуйте на домашній номер телефону. Зрештою, людині набридне бачити і чути свого кредитора, і він поверне кошти.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ulURLFNzYg4
Зверніть увагу
Якщо про цю проблему буде знати багато людей, тоді в разі звернення в суд, можна буде залучити їх як свідків.
Корисна порада
Постарайтеся під час розмов не переходити на крик і не загрожувати, так як в такому випадку він може піти на принцип і зі злості відмовитися повертати гроші або написати заяву в міліцію про те, що ви йому погрожували.