Як розмовляти з ким завгодно.

Уміння розмовляти з людьми - один з життєво найважливіших навичок і потреб людини. Але найчастіше люди відчувають труднощі в спілкуванні один з одним, що серйозно ускладнює їм життя. Навчившись розмовляти з ким завгодно, ви відкриєте для себе нові горизонти і можливості.
Інструкція
1
До того, як приступити до розмови, переконайтеся, що ви перебуваєте в позитивному і бадьорому настрої. Уникайте стану холодності, замкнутості, в цьому випадку краще залишатися з собою наодинці. Якщо ж з настроєм у вас все гаразд, сміливо вступайте з контакт з людиною.
2
Щоб навчитися розмовляти з людьми, спочатку необхідно навчитися їх слухати. Пориньте в сферу інтересів співрозмовника. Якщо йому необхідно виговоритися, надайте йому цю можливість.
3
Організуйте комфортний простір для спілкування з людиною, наприклад, запросіть до себе в гості, посадите в затишне крісло, налийте чаю. Самі будьте доброзичливі, усміхнені, але при цьому зберігайте свою природність, не грайтеся.
4
Встановіть контакт з людиною. Дивіться йому в очі, на обличчя, хоча робіть це не надто пильно, зберігайте дистанцію. Дотики зіграють важливу роль у встановленні довіри між співрозмовниками. При зустрічі притримаєте людини за плече, як би поплескуючи, а підносячи чашку кави або передаючи книгу, доторкніться пальцями до його руки.
5
Показуйте, що ви зацікавлені в розмові, задавайте питання в будь неясний для вас момент спілкування. Але робіть це коректно, нейтрально, щоб співрозмовник не відчув виклик або сумнів. Це як мінімум важливо для отримання інформації, не кажучи вже про дружній контакті.
6
Намагайтеся зсередини зрозуміти передану інформацію, як людина розуміє і відчуває те, про що говорить. Повагу і розуміння, а так же терпіння - це три кити вдалого спілкування. При цьому ви не втрачаєте свою власну думку, але розширюєте свою свідомість до меж свідомості іншої людини. Подібна практика позитивно позначиться і на вашому особистісному розвитку.
7
Говоріть спокійно, виразно, не поспішаючи. Пояснюйте і обгрунтовуйте свої репліки, уникайте туманності і абстрактності висловлювань.
8
При необхідності, повторюйте сказане, але трохи в іншій формі, це полегшить розуміння в розмові, якщо тема для співрозмовника не зовсім ясна.
9
Підносите свою ідею, показуючи її позитивні сторони, в тому числі і для співрозмовника. Нові ідеї мало зачіпають людини, якщо вони навіть побічно не стосуються його життя.
10
Не уникайте спілкування в групах людей, тоді розмова з однією людиною буде для вас легким і природним заняттям. Запишіться в гурток ведення диспутів, суперечок і переговорів або грайте в групові ігри, де правильна комунікація є смисловим центром. Навчившись вести діалоги в складних ігрових ситуаціях, після ви з легкістю зумієте розмовляти з ким завгодно.