Як відкрити намет.

Про відкриття шатра або літнього кафе необхідно задуматися заздалегідь. Оптимальними місяцями бачаться лютий і березень. Якраз вистачить часу, щоб встигнути вибрати місце, продумати концепцію, купити і запустити технологічне обладнання, скласти меню і найняти персонал. В обов'язковому порядку необхідна розробка маркетингових акцій, особливо, якщо відкриваєте местозавісімое заклад - наприклад, шатер на території парку атракціонів і т.п.
Вам знадобиться
  • - бізнес-план;
  • - дозвільна документація;
  • - обладнання;
  • - продукти;
  • - персонал.
Інструкція
1
Вирішіть, якого плану літнє кафе хочете відкрити. Підбирайте місце, виходячи з цього. Як показує досвід, краще зарекомендували себе шатри, розташовані у метро. Вони не настільки залежні від погоди, мають стабільну відвідуваність і в будні, і у вихідні. Літні кафе, розташовані в парках розваг і у міських пляжів, відрізняє хвилеподібна заповнюваність.
2
Розробіть бізнес-план, в якому передбачте виробничу, маркетингову та фінансову частини. Не перетворюйте документ в банальну відписку, тому по суті це і «путівник», і бюджетний план на перший час роботи. Особливо він важливий, якщо збираєтеся залучати позикові кошти. Без бізнес-плану з докладним описом, коли і якими частинами ви готові погашати заборгованість, кредит отримати вкрай складно.
3
Проаналізуйте, намети яких конструкцій пропонуються в вашому місті. Вирішіть все відносно моделі, що підходить під конкретно ваше літнє кафе. Брати до уваги стоїть не тільки матеріал і стиль оформлення, але також кількість посадкових місць, можливість установки всередині того чи іншого технологічного обладнання, систему вентиляції та ін.
4
Розробіть назву шатра і меню. Не робіть багато позицій - від літнього кафе якихось вишуканих разносолов ніхто не чекає. Це мають бути ситні апетитні страви, випічка та напої, що не входять в дисонанс з концепцією літнього кафе.
5
Закупіть обладнання. Крім технологічного оснащення та меблів, можливо, вам знадобиться система автоматизації. Так як шатер - це сезонний проект, багато підприємців вирішують працювати без АСУ.
6
Оберіть постачальників. Вирішуючи, хто буде допомагати вам з постачанням, віддавайте перевагу компаніям, у яких є доставка. Не на останньому місці стабільність роботи і позитивні відгуки ваших колег-рестораторів. Особливо важлива безперебійність в поставках найбільш обертаються продуктів та напоїв - морозива, пива, лимонадів і води.
7
Найміть персонал. Швидше за все вам варто віддати перевагу бригадному методу роботи з графіком «тиждень через тиждень», але можливі й інші варіанти. Які з них вибрати - залежить виключно від специфіки роботи.