Як заплести канат. Як заплести буксирний трос.

З давнини застосовувалися різноманітні плетені мотузки і канати , для переміщення вантажів. Сучасна людина теж використовує канати , які мало чим змінилися з давніх часів, за винятком хіба що застосовуваних матеріалів і деяких способів плетіння.
Інструкція
1
Одягніть рукавички і будьте вкрай обережними і акуратними при роботі з кінцями каната, що не смикайте його дуже різко, оскільки всередині нього є дріт. Вона з легкістю проб'є не тільки ваші рукавички, але і шкіру на руках.
2
Відрубайте кінець каната, причому бажано дуже рівно. Легше буде це зробити, якщо покласти його на якусь залізну поверхню і бити строго в одне місце. Для цього ви можете використовувати звичайний молоток, а точніше його гострий кінець.
3
Поділіть канат на дві рівних по товщині частини. Найзручніше з цією метою використовувати викрутку. Нормальним є той факт, що одна пасмо залишиться у вас як би зайвою, оскільки канати завжди плетуться з непарного кількості пасом, зазвичай з семи. Розплетіть канат приблизно на 60-80 см. При цьому вам слід звернути особливу увагу на «зайву пасмо», так як вона повинна залишатися відокремленою від усіх інших.
4
Зробіть в канаті петлю. Для цього вам необхідно спочатку на відстані 15-25 см від цілого каната розвести ті дві частини, які ви вже розділили, потім направити їх назустріч один одному, а потім скласти разом. Кажучи іншими словами, вам потрібно поступово обмотувати одну частину каната навколо другої, при цьому уважно стежачи за тим, щоб обидві половини лягали точно в улоговинки один одного. Обов'язково оберніть хвости ще на один виток, коли вже дійдете до незайманої частини каната.
5
Сплетіть всі ті пасма, які ви розплели раніше, назад у канат. При цьому вам необхідно буде переплести сьому «зайву» пасмо з шостий. Після того, як ви переплететься їх три рази, її потрібно або обрізати, або вже заплітати разом з шостою до самого кінця. Зробіть обжимання кінця каната в трубці. Це необхідно, якщо ви бажаєте бути впевненими в тому, що канат не розпустить при найменшій на нього навантаженні.