Як зберігати яблука взимку.

Після того, як урожай яблук на садовій ділянці зібраний, стає питання - як зберігати яблука взимку? Як же насправді зберегти подовше дари природи, допоможе декілька нехитрих порад.

Перш за все, потрібно знати, які сорти можуть довго зберігатися, а які краще вжити швидше. Існує таке поняття, як лежкість плодів, це здатність витримувати тривале храненіе.Температура зберігання безпосередньо впливає на забарвлення плодів. Якщо вона надмірно висока, то це може привести до того, що плоди пожовтіють, цьому сприятиме розпад хлорофілу в клітинах. Деякі сорти яблук можуть потемніти, якщо температура зберігання близько 0 градусов.Еслі при вирощуванні плодів були використані добрива, це теж може напряму впливати на лежкість плодов.Прі надмірному використанні азотних добрив, щільність плодів втрачається досить-таки швидко і відповідно термін їх зберігання зменшується. Якщо використовувалися калійні добрива, але обов'язково в правильних пропорціях, це позитивним чином позначиться на забарвленні плодов.Прі надлишку фосфорних добрив, плоди стають грубимі.Прі нестачі кальцію відбувається потемніння м'якоті та її стекловідностьЕслі в період дозрівання плодів була висока температура і надмірне зволоження, то це в чому зменшить їх лежкість. Ні в якому разі не варто поливати яблуні, в період дозрівання плодов.Важним є те, що чим менше плоди - тим краще вони зберігаються. Дуже великі плоди яблука одного і того ж сорту, зберігаються хуже.Прі зберіганні також варто враховувати вік дерева, з якого зібрані плоди для зберігання. Відзначено, що плоди, зібрані з молодого дерева зберігаються гірше, що обумовлено найбільш частими хворобами молодих деревьев.Плоди, які були зібрані з зовнішнього боку крони дерева, лежатимуть довше, тому що вони отримали більше сонячного света.То, як Ви знімаєте яблука з дерева, теж впливає на їх зберігання взимку. Прибирання починається, з нижніх ярусів крони дерева, руки при цьому краще одягнути в тканинні рукавички. Не слід знімати плід різкими рухами, а обхопивши його рукою піднімають і прокручівают.Такім чином, зберігати яблука взимку реально, якщо дотримані всі вимоги - правильно вибрано сорт, ретельно підготовлено приміщення для зберігання і за правилами проведений з'їм плодів з дерев.

Користь яблук для людського організму, особливо незміцнілого дитячого, оспорити неможливо. Хочеться, щоб на столі близьких ці плоди завжди займали почесне місце. І не тільки влітку, а й взимку, коли необхідно споживати ще більше вітамінів і мінеральних речовин. Можна піти в найближчий магазин і купити запропоновані там яблука. А можна подбати про збагачення зимового раціону самим, зберігши урожай яблук до наступної весни. Це реально зробити не тільки на садовій ділянці, але і в міській квартирі.
Вам знадобиться
  • - яблука;
  • - гліцерин або вазелінове масло;
  • - харчова або цигарковий папір;
  • - йодінол;
  • - вода;
  • - дерев'яні ящики;
  • - пісок, дрібна стружка, тирса або торф'яна крихта;
  • - целофанові пакети;
  • - щільні мішки.
Інструкція
1
Підготуйте яблука. Для зберігання відберіть неушкоджені плоди, без червоточин, темних плям і пом'ятих боків, бажано з плодоножкой- «хвостиком».
2
Протріть яблука м'якою серветкою, попередньо змочивши її в гліцерині або вазеліновій олії. Або загорніть в тонку харчову папір, кожне окремо. Можна також розбавити йодінол водою і опустити туди яблука на 10 хвилин. Після, не витираючи, дати обсохнути.
3
Перший спосіб Підготуйте приміщення для зберігання врожаю. Воно повинно бути темним і добре провітрюваним. Оптимальна вологість сховища - 90%. Температура, найбільш підходяща для довгого збереження яблук, коливається від -1 до +1 градуса (в залежності від сорту плодів).
4
Покрийте дно дерев'яного ящика з високими торцовими планками піском або тирсою. Можна використовувати також торф'яну крихту. Будь-який з перерахованих матеріалів повинен бути добре просушений, інакше яблука можуть загнити.
5
Покладіть яблука в тару в 1-2 шари, пересипаючи обраним вами матеріалом.
6
Складіть ящики один на інший. Помістіть їх при можливості поряд з картоплею, який буде віддавати яблукам зайву вологу. Таким чином, ви вирішите дві проблеми - при спільному зберіганні яблука не зморщаться, а картопля не проросте.
7
Перевіряйте яблука один раз в 10-14 днів, вилучаючи ті, які починають псуватися.
8
Другий спосіб Виріжте на одній стороні целофанового пакета, приблизно в середині, отвір довгасте отвір близько 6-8 см завдовжки. Складіть підготовлені яблука в мішок, наповнивши його до половини. Зауважте і приберіть в темне місце, яке не промерзає (комора, теплий гараж, кухонну шафу).
9
Третій спосіб Покладіть яблука в мішки, зав'яжіть. Викопайте яму глибиною близько 70-80 см. На дно покладіть гілки ялівцю, на них поставте мішки. Засипте землею. Верх утеплите соломою або сухим листям. Позначте місце віхою для полегшення подальшого пошуку плодів.
Зверніть увагу
Не зберігайте яблука поряд з «ароматними» овочами, такими як цибуля і часник.
Корисна порада
Замість дерев'яних ящиків для зберігання можна використовувати коробки з вологостійкого картону.