Як навчитися надовго затримувати дихання.

Уміння затримувати подих в потрібний момент може знадобитися людям абсолютно різних професій і захоплень (наприклад, тим, хто займається фрідайвінгом або підводним полюванням). Але для того щоб таке вміння розвинути, необхідно витратити чималу кількість часу на тренування і вправи.
Інструкція
1
Спочатку почніть тренуватися так, щоб робити якомога більші вдихи і видихи. Кілька разів на день намагайтеся чергувати п'ятисекундними вдихи і двохвилинні видихи. За допомогою даної вправи можна підвищити свої шанси на довге затримку дихання.
2
Крім того, вчіться медитувати і очищати свій розум від зайвих думок. Медитація дає можливість заспокоїтися, знизити серцебиття, а також зменшити кількість споживаного вами кисню. Якщо не допомагає медитація, спробуйте просто закрити очі і сконцентруватися на легких і приємних спогадах (про відпочинок, наприклад). Даний спосіб дозволяє знизити рівень дискомфорту, відволіктися від сторонніх думок.
3
Також фахівці рекомендують позбавитися від зайвої ваги. Справа в тому, що зайва вага буде тільки заважати при ваших тренуваннях і явно не піде на користь, адже зайві кілограми вимагають більшої кількості кисню. Тим самим вони заважають затримувати подих на довгий час. Отже не забувайте про фізичні навантаження, спортивні вправи. Виконуйте їх або в тренажерному залі, або в домашніх умовах. Не забувайте і про збалансоване харчування, правильну дієту.
4
Після тривалих тренувань на суші можна переходити і до занурень в холодну воду. Саме в ній підвищиться кров'яний тиск, знизиться серцебиття, що дозволить вам затримати подих навіть довше, ніж при заняттях на суші. Однак не забувайте про те, що при затримці дихання не варто утримувати повітря в роті.
Корисна порада
Якщо ви практикуєте затримку дихання, тоді пам'ятайте про те, до чого це може привести (не виключена зупинка серця, серцевий напад, втрата свідомості, мозкова травма та багато іншого). Тому подбайте про те, щоб під час тренувань біля вас знаходився хтось із рідних чи друзів (щоб вони могли, якщо виникне необхідність, надати вам своєчасну допомогу).