Калібрування принтера: Як зробити професійно.

При друку власних фотографій в домашніх умовах не варто забувати про калібрування принтера під кожну серію фотографій. Сучасні принтери оснащені всіма можливостями, які дозволяють підлаштовувати колір друку автоматично, але тільки натреноване око фотографа або художника може вибрати потрібні йому відтінки.
Вам знадобиться
  • - програмне забезпечення Adobe Photoshop;
  • - фотопринтер;
  • - підключається плагін ProfilerPro.
Інструкція
1
Якщо уважно придивитися до процесу друку, можна побачити деякі тонкощі використовуваних і оброблюваних матеріалів. Наприклад, співвідношення папір і фарба є невід'ємним елементом друку, де папір не просто лист білого кольору, а якесь сховище, від виду якого готові знімки будуть виглядати по-різному. Тому кожен тип паперу повинен зазнавати чергову калібрування принтера .
2
Новачкові в цій справі ще не зрозуміло, навіщо виробляють постійну калібрування, але досвідчений фотограф або художник вкаже на мінуси такої «стандартної» печатки. Зображення, яке ви бачите на моніторі може сильно різнитися з тим, що ви будете спостерігати на щойно роздрукованому знімку.
3
Професійні фотографи при обробці фотографій використовують різні програми, багато хто віддає перевагу вже прославилася програмі Adobe Photoshop. Даний графічний редактор не складно встановити, а можливостей, які вона пропонує, повинно вистачити будь фотохудожнику. Для калібрування колірної гами зображення на виході можна скористатися плагіном ProfilerPro.
4
Після установки даного плагіна в налаштуваннях програми необхідно вибрати робочий простір Adobe RGB. При запуску даного плагіна необхідно зробити вибір з двох пунктів, активуйте пункт ProfilerPro.
5
У головному вікні пункт «Завантажити калибровочную таблицю для сканера». Перед вами з'явиться гарна таблиця, яку необхідно вивести на друк, натисніть кнопку «Друк».
6
У вікні налаштувань друку перейдіть до блоку «Управління кольором», виберіть пункт «Профіль друку», потім активуйте опцію Same as source.
7
У налаштуваннях самого принтера необхідно відключити опцію корекції кольору. Цими діями ми задаємо друк без обробки внутрішніх фільтрів програми і принтера .
8
Таким чином, ви отримуєте «чисте зображення», яке буде виглядати так само, як і на екрані. Якщо необхідно змінити гамму або підкоригувати один з кольорів, це можна виконати через внутрішній інтерфейс плагіна.