Як навчитися робити красиві фотографії. Як робити гарні підписи для фотографій.

У наш час цифровий фотоапарат став незмінним супутником практично кожного з нас. Сімейне свято, прогулянка з дитиною, зустріч давніх друзів - всі ці щасливі моменти ми намагаємося зафіксувати на пам'ять за допомогою фото. Але рано чи пізно будь-який власник фотоапарата починає замислюватися - а як же зробити фотографії по-справжньому красивими, яскравими, запам'ятовуються?
Вам знадобиться
  • - ваш фотоапарат
  • - інструкція до нього
  • - цікаві об'єкти для зйомки
Інструкція
1
Перш за все постарайтеся вивчити як слід всі можливості і настройки наявного у вас фотоапарата. Не варто в усьому покладатися на автоматику камери. Навчіться правильно підбирати режими зйомки згідно додається до фотоапарата інструкції. Наприклад, якщо ви хочете зняти на близькій відстані порівняно невеликий предмет (квітка, прикраса, сувенір) - вам буде потрібно режим макрозйомки. Якщо ж ви збираєтеся сфотографувати пейзаж, потрібно також вибрати режим, призначений спеціально для цього.
2
Велику роль грає освітлення. Самі насичені фото можна отримати при природному світлі, в ясний день. Хоча тут теж необхідно дотримуватися "золоту середину": занадто яскраве сонячне світло може виглядати різким і створювати жорсткі тіні. Не варто фотографувати кого-небудь проти сонця: на фото, а тим більше, при його роздруківці, риси обличчя будуть сильно затінені.
3
Ваші фото зміняться на краще, якщо ви навчитеся вручну встановлювати настройку "баланс білого". Наприклад, це позбавить фото, зняті в домашніх умовах від жовтого або блакитного відтінку, який створюють засоби штучного освітлення. "Баланс білого" потрібно вибирати в залежності від типу освітлення. Зазвичай в меню фотоапарата є кілька режимів цієї настройки, наприклад: лампа розжарювання, лампа денного світла, яскравий сонячний день, похмурий день, вечірнє освітлення і так далі. Яким чином "баланс білого" встановлюється у вашої моделі фотоапарата, повинно бути зазначено в інструкції по застосуванню.
4
Побудувати цікавий і запам'ятовує кадр допоможе вам дотримання основних законів композиції. Насамперед, намагайтеся уникати в фото симетрії, приміщення основних предметів і композиційних ліній по центру кадру. Це зробить кадр статичним і нецікавим. Зрушуйте композиційний центр на одну третину кадру вправо або вліво, вгору або вниз - залежно від формату фото. Подумки розділіть кадр на дві третини по вертикалі і на дві третини по горизонталі, і дійте згідно з цим побудові. У деяких моделей фотоапаратів ця сітка може бути виводиться на дисплей.
5
Не залишайте в кадрі багато пустого місця або однорідного простору. Заповнюйте його об'єктами. Знімаючи пейзаж, знайдіть точку, яка особливо притягує погляд: самотнє дерево, травинку, камінь або химерне хмара. Вибирайте основний об'єкт зйомки так, щоб він не зливався з рештою фоном. Якщо ви знімаєте рухомий об'єкт, наприклад, йде людини, залишайте перед ним вільний простір - таким чином фото виглядатиме більш динамічно.
6
Динаміку вашої фотографії додадуть також розміщення в кадрі діагоналі, або изгибающиеся лінії, що відвернуть погляд глядача вдалину. Постарайтеся передбачити, як будуть рухатися очі дивиться на фото людини, що притягне його погляд спочатку, що потім?
7
Знімаючи портрет, намагайтеся фокусуватися на очах моделі. Якщо ж такої можливості немає, візьміть за точку фокуса верхній гудзик одягу. Якщо ви фотографуєте декількох людина, не вишиковуйте їх в одну шеренгу, як на шкільному фото (якщо, звичайно, вашою метою не є саме офіційна фотографія), надайте вашим моделям динамічні живі пози.
Зверніть увагу
Завжди робіть кілька знімків одного і того ж об'єкта. Адже один-два кадри можуть виявитися розмитими.
Корисна порада
Придбайте штатив - це нехитре пристосування допоможе вашим фото зберегти четкость.Не намагайтеся оцінити фото по дисплею фотоапарата. Тільки монітор комп'ютера допоможе вам вибрати дійсно хороші варіанти кадрів.