Як освіжити троянди.

Не дарма такий гарний квітка як троянда вважається царицею всіх кольорів, це звання вона заслужила по праву. Такий романтичний і величний квітка завжди був і залишається бажаним подарунком для кожної жінки. Перш ніж поставити троянди у вазу з водою, необхідно їх освіжити, а от як правильно це зробити, знає далеко не кожен.
Інструкція
1
Перед тим як купити троянди , уважно ознайомтеся з ними. Обережно стисніть пальцями бутон квітки, якщо він щільний і тугий - значить, квітка свіжа і простоїть довгий час. Якщо ж він м'який і трохи зів'ялий - товар неякісний, такі троянди троянди виглядають набагато ефектніше, ніж бутони, тривалість життя їх значно коротка.
2
Не варто кидати троянди в наповнену водою ванну, щоб освіжити їх. Достатньо лише занурити стебла квітів в прохолодну і відстояну воду. Пелюстки при цьому не повинні торкатися води, інакше на них незабаром з'являться темні плями.
3
Перш ніж поставити букет троянд у вазу з водою, дайте йому трохи звикнути до кімнатної температури. Після цього необхідно зрізати стебло, для того щоб судини квітів повністю розкрилися. Робити це необхідно під струменем холодної води ножем, але не ножицями. Так як у троянд досить твердий стебло, зробіть косою і довгий зріз. Нижні листочки НЕ обскубують, вони служать як би фундаментом для дому.
4
Вода для троянд повинна мати кімнатну температуру або повинна бути трохи прохолодною. Для цього можна використовувати дощову, талу або відстояну кип'ячену воду, яку рекомендується міняти щодня. Для троянд підходять найбільше високі вази, які дозволяють стеблу зануритися на 2/3 у воду.
5
Щоб зберегти свіжість троянд надовго, можна підгодовувати їх таким живильною речовиною, як цукор. Розчиніть 20-30 грам цукрового піску у воді або 3 чайних ложки цукру плюс дві столові ложки оцту. Пігулка аспірину на один літр води діє також добре на тривалість життя зрізаних троянд.
Корисна порада
Троянди не люблять потрапляння прямих сонячних променів, таким чином, вони швидко втрачають вологу і починають гинути. Не ставте букет на підвіконня і тримайте подалі від опалювальних і нагрівальних приладів - печі, обігрівачі та батареї.
Вам подарували букет, а він зів'яв вже до кінця вечора. І це незважаючи на те, що ви відразу ж поставили його у вазу. Таке, на жаль, буває досить часто. Можливо, ви поставили квіти з морозу в найтепліше місце в квартирі або дарувальнику попався нечесний продавець. Не поспішайте замислюватися про почуття дарувальника до вас і не впадайте у відчай - за допомогою декількох нехитрих прийомів вам вдасться повернути букету свіжість і продовжити його життя.
Вам знадобиться
  • Вода, папір, цукор, добриво для зрізаних квітів
Інструкція
1
Якщо вам вручили троянди, розщепніть ніжку на 3-4 частини. Така процедура збільшить всмоктувальну поверхню, і квітка швидше «прийде в себе». Також видаліть найдрібніші і зів'яле листя і бутони, залишивши кілька великих. Їх-то і потрібно далі рятувати.
2
Якщо дарувальник перед врученням вам квітів ніс їх по морозу, не варто відразу ж ставити їх в тепло. Поставте їх у більш прохолодне місце, а хвилин через 20, коли рослини звикнуть до кімнатної температури, можете ставити в кімнату, де проходить ваше веселощі.
3
Обприскайте пониклі бутони водою або замотайте їх вологим папером. Через деякий час квіти будуть виглядати так, ніби їх щойно зрізали з куща.
4
На ніч поставте букет в прохолодне приміщення. Якщо у вас троянди, то можна і зовсім наповнити ванну холодною водою і покласти їх туди. Якщо ви будете робити це щоночі, квіти зможуть простояти у вас до двох тижнів.
5
Краще всього, якщо у вас в квартирі буде заздалегідь куплене добриво для живих квітів. Просто додайте його у воду у вазі, і ваші букети будуть довго радувати ваше око. Якщо ж ви не запаслися таким добривом, додайте у воду трохи цукру.
Зверніть увагу
Деякі недобросовісні продавці можуть запросто зробити вам троянду з опалого пелюсток, або акуратно склеїти зламану ніжку квітки. На жаль, в таких ситуаціях квітка реанімувати не вдасться.