Як полагодити праску.

Розберіть праска і перевірте всі контакти, які знаходяться всередині його корпусу. Особливу увагу зверніть на цілісність мережевого шнура. Якщо збита настройка терморегулятора, розберіть праска і встановіть регулювальний механізм на місце. У разі перегоряння Тена просто замініть його.
Вам знадобиться
  • викрутка, пасатижі, набір ключів, тестер
Інструкція
1
Якщо праска перестав працювати, розберіть його, відкрутивши всі кріпильні болти. Якщо корпус кріпиться до підошви двома гайками, які втоплені в нього, використовуйте торцевої ключ відповідного розміру. Звільніть контактну колодку і зніміть ручку терморегулятора, яка кріпиться до корпусу двома пружинами. Просто відтягніть ручку від корпуса праска а, і вона зніметься.
2
Уважно перевірте всі контакти всередині корпусу, якщо є розрив, затисніть провід в кріплення для того, щоб відновити контакт. Якщо в праска е є запобіжник, перевірте його цілісність, підключивши до нього тестер і продзвонивши його. Якщо справний основний регулятор температури, просто викиньте запобіжник і закоротити проводку в тому місці, де він перебував, домігшись надійного контакту.
3
Продзвоните силовий провід праска а. Для цього один із контактів тестера приєднаєте до вилки, а другий по черзі до висновків в праска е. Якщо сигналу немає - проблема в проводі. Ображати його максимально близько до контактам і продзвоните. У 99% випадків контакт порушується на відрізку дроти від входження в праска до контактної колодки. Якщо провід цілий, приєднаєте його до контактної колодці, якщо ні - замініть його.
4
Якщо в цих вузлах все нормально - огляньте регулятор температури. При його обертанні повинна спрацьовувати контактна група з характерним клацанням. Замкніть контакти і продзвоните тестером ланцюг, якщо не ланцюг розірвана, за допомогою наждачного паперу нулевки зачістьте контакти.
5
Якщо все справно, значить залишилася сама неприємна причина поломки - згорів ТЕН праска а. Оскільки він запрессован в підошву, змінити його не можливо, а це значить, що праска безнадійно зіпсований. На всякий випадок огляньте його висновки для підключення його до джерела струму, іноді вони окислюються, і контакт зникає. Зачістьте їх і продзвоните ТЕН, якщо контакт з'явився, праска буде працювати.
Праска - незамінна річ в домашньому господарстві. Зазвичай ми вибираємо цей побутовий прилад надовго, керуючись зручністю в його використанні. І якщо раптом праска вийшов з ладу, буває дуже шкода міняти його на новий. Чи не можна дати друге життя нашому помічникові й відремонтувати його в домашніх умовах?
Вам знадобиться
  • Викрутка, тестер.
Інструкція
1
Розберіть корпус праски. Спочатку відкрийте задню кришку - там, де підключається електричний провід. Залежно від конкретної моделі ви можете зіткнутися з гвинтами під різний інструмент. Іноді доводиться довго шукати потрібну викрутку або переробляти за допомогою надфіля вже наявну.
2
Після відкриття кришки перевірте шнур живлення. Для цього використовуйте стандартний тестер або підключіть до клем праски патрон із звичайною електричною лампочкою, включеної в мережу. Якщо перевірка виявила обрив шнура, укоротите його або замініть на новий.
3
Якщо провід не пошкоджений, від'єднайте верхню частину пристрою від підошви для перевірки внутрішніх елементів. При розбиранні корпусу відшукайте всі кріпильні гвинти. Якщо в конструкції передбачені засувки, акуратно відіжміть їх за допомогою викрутки. Запам'ятайте, які деталі і в якій послідовності ви від'єднуєте, щоб не ламати потім голову - куди прилаштувати зайві запчастини.
4
Уважно огляньте внутрішні елементи праски: нагрівач, терморегулятор, запобіжник. За допомогою тестера перевірте кожен елемент (вони включені послідовно).
5
Для профілактичного ремонту терморегулятора, у якого можуть не повністю замикатися або розмикатися контакти, прочистите їх надфілем або наждачним папером.
6
Якщо перевірка виявила несправність термозапобіжника, найпростіше виключити його з електричної схеми, закоротив. Праска буде справно працювати і без цього елемента, який є лише додатковим захистом на випадок відмови терморегулятора. Головне - після закінчення роботи побутового приладу своєчасно вимикати його з розетки.
7
Після того, як ви з успіхом відремонтували праска, зберіть його в зворотній послідовності. Збірка полегшиться, якщо в ході розбирання ви завбачливо схематично замалювали її послідовність.