Як стелити лаги.

Для того, щоб зробити основу підлоги, необхідно укласти лаги , ДСП плити або інший утеплювач, якій укладається за допомогою холодної мастики на залізобетонні перекриття. Дерев'яні лаги , це не стругані дошки довжиною 80-100 мм і товщиною 25 мм, і що б їх правильно стелити, необхідно знати деякі нюанси.
Інструкція
1
Отже, поверхня ЖБ перекриття, на яке плануєте укладати лаги , слід очистити і добре прогрунтувати. Під лаги укладіть підкладки для звукоізоляції, можна використовувати ДСП плити або укладати лаги поверх шару (товщина встановлюється проектом) піску або шлаку.
2
Якщо ви стеліть лаги на першому поверсі, то їх можна укладати по стовпчиках з цегли. Дотримуйтеся дистанції між осями лаг не більш 60 см. Не перевищуйте величину зазору 30 мм між лагами і поверхнею стін. Короткі, стикуйте між собою впритул торцями (зміщення стиків не менше 50 см). Слідкуйте за довжиною стикуємих лаг, вона не повинна бути менше 1 метра.
3
Правильне розташування перевіряйте за допомогою контрольної рейки, яка повинна стосуватися (виключаючи зазори) всіх лаг. Якщо є занижені лаги , підніміть їх, підбийте їх звукоізоляційні підкладки шаром піску або ДСП плитами. Ні в якому разі, не підбивайте лаги дерев'яними клинами.
4
Щоб уникнути зсуву, до укладання покриття розкріпачити лаги дошками, прибиваючи їх цвяхами. Першу стеліть на звукоізоляційну прокладку, при цьому дотримуйте відступ від стіни приблизно 2-3 см. Спочатку укладайте маякові лаги (через 2 м). Їх горизонтальність перевіряйте за допомогою рівня. Не забувайте, що верхня площину лаг, повинна бути нижче рівня чистового статі на товщину будь-якого покриття.
5
Слідом за тим, як ви перевірили горизонтальність маякових лаг, за рівнем укладайте проміжні (крок 400-500 мм). Не забудьте, що лаги повинні лежати всією поверхнею на звукоізолюючою прокладці. Якщо виникне необхідність, то підкладіть під них додатковий шар матеріалу.
6
Короткі лаги , стикуйте врубкой впівдерева або впритул торцями, при цьому зміщайте суміжні стики на півметра. Щоб перевірити горизонтальність лаг, скористайтеся двометрової рейкою з рівнем. Рейку прикладіть до поверхні так, щоб не було зазорів. Щоб уникнути зсуву, вивірені лаги тимчасово розшийте дошками.