Як класти плитку у ванній.

Багато господарів побоюються проводити ремонтні роботи своїми силами і воліють користуватися послугами майстрів. Якщо ж ви вирішили викласти ванну плиткою самостійно, то запасіться інвентарем та дотримуйтесь потрібну послідовність дій.
Вам знадобиться
  • -плитка;
  • -затірка;
  • -резак;
  • -зубчасті шпатель;
  • -вузький гумовий шпатель;
  • -рівень;
  • -пластмассовие куточки
Інструкція
1
Підготуйте все необхідне. Придбайте потрібну кількість плитки відповідного кольору, форми і розміру. Виміряйте площу кожної стіни, перемноживши її ширину на висоту (плитка купується в квадратних метрах). Враховуйте можливість шлюбу - купуйте плитки з невеликим запасом. Придбайте затирочні суміш відповідного кольору - для замазування швів між плитками. Приготуйте інвентар: різак (склоріз або напилок зі сколеним кінцем), зубчастий шпатель, невеликий гумовий шпатель, пластмасові куточки і рівень.
2
Підготуйте поверхню стін і підлоги. Нехай вони будуть ідеально чистими і рівними. Якщо на стінах є фарба або шпалери, позбудьтеся від них. При необхідності вирівняйте стіни за допомогою штукатурки на основі цемента.Защітіте санфаянс і труби, укривши їх поліетиленом або картоном. Приготуйте клейовий розчин: змішайте клейову суміш і воду по інструкції.
3
Спочатку укладіть плитку на підлозі. Він вже повинен бути очищений від пилу і жиру. Починайте працювати від дальнього кута у напрямку до виходу. За допомогою зубчастого шпателя розподіліть трохи розчину по поверхні підлоги, укладіть одну-дві плитки. Товщина клею не повинна перевищувати півсантиметра. Покладіть плитку на розчин і натисніть на неї. За допомогою рівня перевірте рівність укладання. Кожну укладену плитку протріть вологою ганчіркою або губкою. Продовжуйте працювати в тій же последовательності.Імейте на увазі: між плитками повинен бути зазор 2-3 мм. Щоб витримувати рівний інтервал, використовуйте спеціальні пластмасові хрестики. Якщо остання плитка в ряді не поміщається цілком, обріжте її різаком.
4
Починайте облицювання стін знизу вгору. Наносите клей поступово, з розрахунку на одну плитку . Приклеюючи плитку , натискайте на неї. Використовуйте в якості орієнтирів рівні прямі лінії, утворені краями ванній, раковини і т.д. При відсутності горизонтальної опори закріпіть на стіні рейку і використовуйте її як опору для перших плиток. Після закінчення робіт видаліть її і на це місце наклейте різану плитку . Не забувайте перевіряти рівність поверхні за допомогою рівня і відзначати зазори за допомогою пластмасових хрестиків.
5
Якщо необхідно зробити в плитці виріз складної форми, використовуйте різання по картонному шаблоном і лобзик. Застосовуйте пластикові куточки для захисту торців плиток поруч із зовнішніми кутами - при цьому рівняйте плитки по цих куточків. Для облицювання зовнішніх кутів завжди використовуйте цілі пліткі.Прі облицюванні внутрішнього кута кладіть плитки по черзі на обох стінах. Слідкуйте за рівністю шва.Отключайте електрику під час облицювання стін навколо вимикачів і розеток.
6
Після того, як ви виклали плитку , залиште її на пару днів, щоб клей підсох. Тепер пора замазувати шви. Витягніть з швів пластмасові хрестики. Приготуйте розчин: суху суміш затірки змішайте по інструкції з водою. Використовуйте для замазування швів невеликий гумовий шпатель. Через деякий час видаліть надлишки розчину за допомогою вологої губки. Протріть поверхню плитки, тому коли суміш висохне, зчистити її буде нелегко.
Зверніть увагу
Укладайте плитки відразу якомога акуратніше - потім їх вже не можна буде рухати
Корисна порада
Замочите плитку у воді на кілька хвилин перед початком робіт - так клейовий розчин буде краще на ній триматися