Як побудувати кручені сходи. металическая гвинтові сходи виготовити самому.

Сходи не тільки забезпечує доступ на верхні поверхи будівлі, але і є невід'ємною частиною дизайнерського проекту приміщення. Крім виконання своїх основних функцій, гвинтові сходи може стати окрасою будь-якого інтер'єру. Легка ажурна спиралевидная конструкція займає мінімум місця. На жаль, готові сходові конструкції коштують досить дорого. Але не варто відразу відмовлятися від цієї ідеї - можна побудувати кручені драбину самостійно.
Вам знадобиться
  • - металева труба діаметром 50-60 мм;
  • - дерев'яний брус;
  • - дошка;
  • - шурупи;
  • - дриль;
  • - шуруповерт;
  • - анкерні болти.
Інструкція
1
Проведіть необхідні розрахунки. Для обчислення необхідної кількості ступенів розділіть висоту сходового отвору на висоту ступенів. При розрахунках слід враховувати, що гвинтові сходи повинна мати не менше 12 ступенів висотою 18 см. Сходи гвинтових сходів мають клиноподібну форму. Мінімальна довжина щабля повинна становити 80 см, ширина вузького краю ступеня - 10 см. Рекомендована висота огорожі сходового отвору - 90 см. Остання щабель сходів повинна збігатися з рівнем підлоги наступного поверху.
2
Підготуйте необхідні деталі лестніциВибор матеріалів для виготовлення та декоративного оздоблення сходів залежить виключно від ваших уподобань і дизайну приміщення. Для виготовлення ступенів сходів найкраще підходять такі породи дерева як дуб або бук. Втулки, поручні і балясина можна зробити як дерев'яними, так і металевими. На широкому краї ступені повинні бути вирізані отвори під перила. На вузькому краї - отвір під стійку.
3
При наявності деревообробного та токарного верстата всі необхідні деталі можна виготовити самостійно. Якщо ж у вас немає необхідного обладнання - замовте їх у столярній майстерні або придбайте в магазині будівельних матеріалів.
4
Змонтуйте стійку сходи. Для цього прикріпіть металеву трубу до підлоги за допомогою анкерних болтів. Ще більш надійний варіант - забетонувати стійку в підлогу на розтяжках.
5
Одягніть на стійку сходи втулку, збігається з діаметру із зовнішнім діаметром стійки. Потім надіньте металеву шайбу і саму щабель.
6
Пропустіть балясину через отвір, вирізаний у широкої частини ступені і з'єднайте її з щаблем за допомогою фланця. Між ступенями над балясиною слід одягати втулку з шайбою. Зберіть і закріпіть аналогічним чином всю сходову конструкцію.
7
Прикріпіть перила до балясин. Надіньте на стійку втулку і закріпіть декоративну гайку.