Як скласти піч-кам'янку.

У кладки банної печі-кам'янки є свої особливості. Вона багато в чому відрізняється від кладки звичайної печі. Варто відзначити, що кам'янка топиться значно довше, в порівнянні із звичайною піччю . Робота її здійснюється в умовах високої вологості, так як відбувається вплив пара на цеглу.
Інструкція
1
Найчастіше стінку паливника банної печі-кам'янки футеруют за допомогою шамотної цегли. Укладається він на ребро. На цю футеровку кладуться колосники, які служать опорою для каменів. Однак у колосників є й недоліки. Проблема полягає в тому, що при нагріванні і під тиском кам'яній, вони можуть прогинатися. Тому необхідно регулярно проводити їх заміну. Врахуйте, вирішити проблему не допоможуть навіть найпотужніші колосники.
2
Все стінки печі знаходяться під впливом каменів, які завантажені в банну піч. При нагріванні відбувається їх розширення. Кладка може не витримати і порватися. Щоб цього не відбувалося потрібно укладати камені акуратно, щоб був між ними зазор. Повністю цього уникнути вдасться, тільки якщо використовувати камені для мощення бруківки. Укладання їх виробляється в шаховому порядку. Повинен залишатися зазор між камінням і стінкою.
3
Досить часто укладання каменів виконується на звід, який робиться з шамотної цегли. Необхідність у цьому виникає, якщо ширина топки кам'янки більше 250 міліметрів. Відзначимо, при тривалій експлуатації звід може розпирати кладку. Щоб вирішити цю проблему необхідно стягнути піч дротом або ж тарної стрічкою. Врахуйте, піч буде мати вельми не естетичний вигляд. Мало хто захоче мати таку споруду в своїй лазні.
4
Рекомендується виконувати стяжку тільки внутрішній частині банної печі, яка складається з шамотної цегли. Стяжка може бути виконана за допомогою зварного каркаса із сталевих куточків. Зазор між внутрішнім корпусом такий «матрьошки» і зовнішнім збільшується до 2-3 сантиметрів, що саме по собі є вирішенням багатьох проблем.
5
Особливу увагу необхідно приділити димооборотов. Саме від нього залежить ефективність роботи банної печі. Досить часто пропонується конструкція, яка має прямий димар над камерою для каменів. Даний варіант не сприяє гарному нагріванню печі і каменів. Піч необхідно буде довше топити, витрата дров збільшиться, до того ж, піч буде швидко остигати.