Як встановити гідромасажну ванну.

Останнім часом попит на ванни-джакузі зростає. Це і зрозуміло. Гідромасаж цілюще впливає на психіку, зміцнює імунітет і допомагає позбавитися від цілого ряду різних захворювань. Роботи, пов'язані з установкою гідромасажного обладнання, вимагають професійних знань і навичок, тому підключення ванною краще довірити професіоналам. Але якщо ви впевнені в своїх силах і у вас є досвід роботи з електрикою і сантехнікою, можна спробувати встановити гідромасажну ванну самостійно.
Інструкція
1
Зніміть необхідні размериПеред тим як відправлятися в магазин за новою ванною, необхідно ретельно заміряти розміри приміщення, в яке ви плануєте її встановити. Розміри ванної кімнати повинні бути як мінімум на один метр більше розмірів обраної вами моделі. Рекомендована висота стель в приміщенні - не менше 3 м. Варто пам'ятати, що через велику вагу гідромасажної ванни її установка може бути проведена тільки в будинках із залізобетонними перекриттями. Зверніть увагу на розташування сантехнічних труб. При установці гідромасажної ванни труби не повинні упиратися в ребра жорсткості джакузі і заважати нормальному функціонуванню обладнання. Вкрай бажано, щоб отвір труби каналізаційного зливу йшло в підлогу. Якщо такої можливості немає - переконайтеся, що отвір знаходиться на висоті не більше ніж 3 см від рівня підлоги. В іншому випадку установка ванни повинна проводитися на подіум.
2
Підготуйте помещеніеДемонтіруйте стару ванну . Перед установкою нової гідромасажною ванни рекомендується провести заміну каналізаційних та водопровідних труб. При необхідності слід вирівняти підлогу і зробити гідроізоляцію. Слід пам'ятати, що гидромассажноє обладнання вимагає установки строго по горизонталі.
3
Уважно вивчіть інструкцію, прикладену до обладнання.
4
Встановіть каркас ванною і виставите його по горизонталі за допомогою спеціальних регульованих ніжок, що входять в комплект і будівельного рівня. При необхідності встановіть додаткові опори. Монтаж слід виконати таким чином, щоб доступ до сполучних шлангах, навісного устаткування, сифона і інших деталей ванни залишався вільний.
5
Підключіть ванну до каналізаційної системи за допомогою гідрозатвори, що входить в комплект поставки. Змонтуйте змішувач з водопровідними трубами.
6
Підключіть електрообладнання. Рекомендується підключати ванну безпосередньо до розподільного щитка за допомогою трифазного дроти з подвійною ізоляцією. Якщо такої можливості немає - упевніться в тому, що ваша розетка має заземлення.
7
Перевірте всі шви і стики ванній на герметичність.
Установка і експлуатація ванни з гідромасажем має низку нюансів, які обов'язково потрібно знати. Якщо ви все зробите правильно, ваша ванна прослужить довго і проблем з нею у вас згодом не буде ніяких.
Інструкція
1
Розміри помещеніяМінімальний розмір приміщення, куди планується встановлювати гідромасажну ванну, становить розмір самої ванни плюс 1 м з кожного боку. Ця надбавка дозволить вам мати вільний доступ до простору під ванною (на випадок прибирання). Є ще вимога до перекриттів - вони повинні бути панельними, із залізобетону. Не забувайте про дверні проходи - ванна через них повинна проходити спокійно.
2
КаналізаціяСлів води з ванної здійснюється за допомогою стандартної труби діаметром 50 мм з полівінілхлориду. Краще якщо зливний отвір буде влаштовано в кутку. Вихід каналізаційної труби допускається виконувати зі стіни, якщо відстань між підлогою та нижньою точкою дорівнює 5 см максимум.
3
Якість водив обов'язковому порядку потрібно встановлювати механічний фільтр води грубого очищення. Однак вкрай бажана також установка фільтра тонкого очищення. Іноді, якщо вода дуже вже жорстка і містить багато заліза, доводиться встановлювати ще й спеціальний агрегат, який пом'якшує воду і позбавляє її від заліза.
4
Підключення до електросетіК розміщеної у ванній розетці ванну з гідромасажем підключати не можна. А під'єднують її зазвичай до домовому розподільного щитка, цільним кабелем. Обов'язковою є установка пристрою аварійного відключення, а також окремого автоматичного вимикача. Для підключення слід використовувати мідний кабель з трьома жилами (фазовий провідник, захисний і нульовий дроти) і подвійною ізоляцією з полівінілхлориду. Устаткування ванни з гідромасажем споживає близько 1,9-3,5 кВт електроенергії. Виходить, що перетин кожної жили кабелю повинна дорівнювати 1,5-3 мм2.
5
Вентиляція і горізонтірованіеВанни з гідромасажем встановлюються строго горизонтально, по рівню. Найменше відхилення буде загрожує неприємними наслідками. Виробляють горизонтирование ванни за допомогою гвинтових ніжок змінної висоти, на яких ванна і стоїть.
6
Боковини ванній закриваються декоративною панеллю або декоративною стінкою, облицьованої кахлем. У першому випадку між панеллю і підлогою потрібно залишити невеликий зазор (1,5-3 см). Це необхідно для забезпечення відведення тепла та вентиляції обладнання - вентилятора, насоса, блоку управління, що розташовані під чашею. У другому ж випадку в стінці повинні знаходитися два невеликих вентиляційних люка. Частина цієї стінки роблять знімною, щоб можна було дістатися до обладнання для його профілактики та ремонту або вимести з-під ванни сміття.