Як полагодити DVD-привід.

Несправність DVD- приводу - досить серйозна проблема, яка може перешкодити будь-якому користувачеві персонального комп'ютера. Відсутність можливості запису і читання дисків - незручність, яке потрібно виправити якомога швидше. Ви можете провести ремонт самостійно або ж звернутися до професіоналів. Все залежить від причини поломки і її наслідків.
Інструкція
1
Для твору ремонтних операцій від'єднайте від приводу всю комутацію і витягніть його з системного блоку. Візьміть канцелярську скріпку або тонкий дріт. Просуньте її в технологічний отвір, яке розташовується під прийомним лотком DVD- приводу . Це дозволить висунути його назовні. Після того як ви висунули лоток до упору, звільніть його кріплення. Витягніть панель, за допомогою хрестової викрутки відкрутіть фіксують гвинти і зніміть залишилися складові приводу . Потім зніміть кріплення, на яких тримається сам лоток. Найбільш частою причиною поломки DVD- приводу є збільшене тертя в механізмі завантаженні дисків. Відбувається знос ременя движка, або просто перестає нормально працювати лазер.
2
Щоб полагодити DVD-привід, видаліть весь пил, що осів на його елементах. Далі видаліть залишки старої силіконової змазки і нанесіть нову. Після цього замініть ремінь приводу на новий. Далі змочіть невеликий шматочок тканини в спирті і протріть їм поверхню нового приводить ременя. Не забувайте про лазері. Візьміть спеціальну серветку і з її допомогою протріть лінзу лазера, видаливши залишки пилу. Можна вважати, що ремонт DVD- приводу відбувся.
3
Тепер відрегулюйте силу струму лазера в приводі. Для цього, не надягаючи на привід передню панель, запустіть його, попередньо встановивши на каретці з лазером потенціометр, який визначатиме силу струму. Запустіть програму Nero Disc Speed і слідкуйте за якістю читання диска. Повертаючи гвинт, регулюйте силу струму. Підібравши оптимальне для читання диска значення цієї величини, зафіксуйте гвинт в цьому положенні і зробіть остаточну збірку вашого DVD- приводу . Якщо лагодження DVD- приводу не відбулася, зверніться до фахівців або придбайте новий.
Поломка приводу може значно ускладнити життя користувачеві ПК. Пропаде можливість читати і записувати диски, що значно обмежить можливість обміну інформацією. Володіючи деякими знаннями, можна полагодити привід самостійно.
Інструкція
1
Встановіть причину поломки приводу . Найчастіше dvd-привід виходь з ладу через підвищеного тертя в механізмі завантаження диска, з причини розриву пасової передачі та забруднення лінзи лазера. Щоб відремонтувати dvd-привід, витягніть його з системного блоку. Для цього, зніміть бічну панель, попередньо викрутивши два утримують самореза. Потім, від'єднайте від приводу всі кабелі, викрутити утримують його в корпусі системного блоку соморези, і витягніть.
2
Візьміть шматок тонкого дроту або тонку голку. Під лотком, приймаючим диски, знайдіть круглий отвір. Вставте в нього дріт. Лоток автоматично висунеться. Вийміть цей лоток до упору. Після цього від'єднайте наполегливі кріплення на передній панелі. Витягніть панель на себе. Візьміть викрутку, відкрутіть утримують болти. Після цього зніміть залишилися панелі приводу .
3
Візьміть тонку пензлик. З її допомогою видаліть весь пил з механізму приводу . Потім візьміть шматочок чистої тканини і видаліть з його допомогою залишки старого мастила. У ній теж міститься пил. Візьміть силіконову змазку. Нанесіть її на всі рухомі місця механізму приводу . Огляньте ремінну передачу. Їли вона справна і ремінь цілий, то нічого не чіпайте. Якщо помітно, що він зносився, то замініть його на новий.
4
Знайдіть лінзу лазера. Візьміть спеціальну технічну серветку і протріть її від пилу. Потім, при необхідності, щоб полагодити dvd-привід, відрегулюйте величину струму лазера. Для цього, підключіть до приводу кабель живлення і шлейф, запустіть його без передньої панелі. Попередньо встановіть на каретці з лазером потенціометр, який буде заміряти силу струму.
5
Знайдіть на панелі спеціальний гвинт. Повертаючи його, ви можете збільшувати або зменшувати величину струму. За всіма змінами слідкуйте через програму Nero Speed Disc. Коли програма зафіксує, що диски читаються найкращим чином, зафіксуйте гвинт в обраному положенні. Зберіть привід і встановіть його в системний блок.