Схема електропроводки: Як малювати самостійно.

Електрика. Сучасне життя складно уявити без цього вірного помічника, який як за помахом чарівної палички змушує дзижчати міксери і дрелі, вміло просить тихенько бурчати холодильники і закипати чайники. Навіть пустоголові лампочки підпорядковуються такій силі. Для того щоб описати такий захоплюючий і складний шлях електрики, люди придумали схему . Як же намалювати електричну схему на звичайному аркуші?
Вам знадобиться
  • - альбомний аркуш;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - ПК.
Інструкція
1
Розберіться, з чого складається електрична схема. Окремі елементи схеми розділіть на три групи. До першої віднесіть ті, які виробляють електроенергію (джерела живлення), до другої - елементи, які називають електроприймачами (побутова техніка) і до третьої групи віднесіть елементи, по яких струм біжить до мети (проводу).
2
Приступите до малювання найбільш поширеною і простий по типу з'єднання електричної схеми. Зобразіть елементи, підключені до ланцюга один за одним. Спочатку проведіть горизонтальну лінію. Поділіть її умовно навпіл. У кожній з половинок намалюйте невеликі прямокутники, розташовані посередині відрізків. Це будуть резистори - елементи, які дають деякий опір. Їх часто можна зустріти в вимикачах з регулюванням яскравості лампочки - приглушений або ріжучий очі. Над фігурами проставте цифри - визначте послідовність з'єднання резисторів. Вкажіть напрямок струму стрілочкою над горизонтальною лінією.
3
Намалюйте електричну схему , яка зображує паралельне з'єднання двох провідників. Накресліть прямокутник. На верхній і нижній сторонах фігури зобразите резистори у вигляді невеликих прямокутників. Близько до зовнішніх кордонів фігур домалює стрілочки, які символізують напрямок струму. Проставте цифри. Проведіть горизонтальні лінії, розташовані з лівого і правого боків прямокутника.
4
Намалюйте електричну схему більш простим шляхом за допомогою спеціалізованих комп'ютерних програм. Вони дозволять вам намалювати дуже складні електричні схеми по ГОСТІВСЬКА стандартам.
5
Врахуйте, що зображення електричних схем повинно бути з використанням міжнародних символів визначеного розміру і форми.
Документація на будь-який електронний пристрій слід доповнити його принциповою схемою. Вона повинна бути не тільки грамотно і правильно складена, але і якісно оформлена. Спосіб її складання залежить від ваших можливостей.
Інструкція
1
Перед складанням будь-якої електричної схеми обов'язково ознайомтесь з системою так званих умовних графічних позначень - УДО. Необхідно знати кілька стандартів на такі позначення, використовувані в різних країнах, але от використовувати при складанні власних схем слід вітчизняну систему. Ознайомитися з нею можна за наведеним в кінці статті.
2
При відсутності кульмана оформляйте схему на картатій або міліметровому папері. Разлиновка на такому папері повинна бути досить блідою. Відсканувавши схему , відкрийте файл в графічному редакторі MtPaint, GIMP або аналогічному, знайдіть в меню пункт, що дозволяє відрегулювати яскравість і контрастність, після чого доможіться зникнення разлиновки з одночасним підвищенням контрастності самої схеми.
3
При бажанні, накладіть на картату папір або міліметрівку звичайну кальку. Накресліть на ній схему , і після її сканування прибирати разлиновку не буде потрібно.
4
Щоб значно прискорити креслення умовних графічних позначень і поліпшити їх якість, використовуйте так званий «Трафарет радіоінженера», наприклад, марки СПМ-73.2. Врахуйте, що даний трафарет сумісний тільки з механічними олівцями, причому, бажано використовувати в них стрижні діаметром в 0,5 мм.
5
Для креслення схем на комп'ютері використовуйте той растровий або векторний графічний редактор, до якого ви звикли. Перевагою такого рішення є відсутність необхідності перенавчання, швидке, машинальне виконання всіх операцій. Заздалегідь складіть для редактора бібліотеку умовних графічних позначень - це значно зручніше, ніж щоразу малювати їх заново. Час, витрачений на створення такої бібліотеки потім швидко окупиться за рахунок виключення тривалих повторюваних операцій.
6
При бажанні можна поєднати складання електричної схеми з підготовкою її математичної моделі. Після цього роботу схеми можна буде в будь-який момент промоделювати. Скористайтеся для цього програмою MicroCAP або аналогічної. Недоліком такого рішення є погано читаемое оформлення схеми, виконане, до того ж, по закордонному стандарту.
7
Яким би чином ви ні підготовляли електричні схеми, ні в якому разі не забувайте привласнювати кожному з елементів номера, вказувати номери висновків будь-яких многовиводних елементів. Після складання схеми ретельно перевірте її, і при необхідності - виправте. Надалі це значно полегшить монтаж пристрою, особливо якщо здійснювати його буде інша особа.