Як впоратися зі страхами.

У нашому нестабільному світі багато речей можуть викликати у людей страхи, які іноді стають нав'язливими і ірраціональними. Дуже важливо вміти контролювати такі стани, щоб не дати їм впливати на ваше життя.

Інструкція
1

Першим ділом можна спробувати полегшити свій стан простими вправами - порахувати до десяти і назад, стежити за тим, щоб дихання було рівним і глибоким. Добре розслабляє вода, так що тепла ванна з ароматичною олією доведеться дуже до речі. Також допомагає чай з ромашкою. Ще одна вправа, що знімає психологічну напругу - на кілька миттєвостей з усіх сил напружте всі свої м'язи, а потім розслабтеся, повторіть кілька разів.

2

Наступним пунктом в позбавленні від страхів має стати їх визнання. Не намагайтеся ігнорувати свої страхи - це може принести лише шкоду. Краще спробуйте укласти уявне угоду з ними - так, страх дійсно існує, він доставляє вам дискомфорт, але прямо зараз думати про це ви не можете, у вас є більш важливі справи, зате ви обіцяєте своєму страху повернутися до нього пізніше. Таким чином ви не заперечуєте свій страх, а навпаки підтверджуєте, що обов'язково будете боятися, тільки не зараз. Навіть якщо вам вдасться відкласти своє занепокоєння всього на кілька секунд - це вже величезний крок до досягнення над ним повного контролю.

3

Проаналізуйте свій страх. Докопатися до суті того, що вас лякає. Більшість фобій пов'язані з ситуацією, потенційно можливої у житті, але при цьому практично нереальною. Але якщо витягнути свій страх "на світло", подивитися йому в очі, ваш здоровий глузд, врешті-конів, зможе знайти право голосу і може виявитися, що боятися в загальному то, нічого. Пам'ятайте, що ваш страх так само індивідуальний як і ви, він - продовження вашої особистості, отже, тільки ви можете підкорити його своїй волі і повністю взяти під контроль.

Зверніть увагу

Важливо пам'ятати, що нав'язливі страхи можуть бути сигналами більш серйозних психологічних проблем. Якщо ці або інші вправи не допомагають вам протягом декількох тижнів - варто задуматися про те, щоб звернутися до фахівця, що має досвід у подоланні тривожних розладів.