Як навчитися медитувати. Як навчитися малювати скетчі.

Щоб навчитися медитувати, необхідно розуміти, що це - дуже серйозне заняття. Медитативна практика вимагає певних теоретичних і практичних основ, а іноді і медичних консультацій, без яких освоїти цей процес неможливо. Вона не терпить легковажного ставлення і передбачає певні вимоги для учня.
Вам знадобиться
  • допомоги по медитації
Інструкція
1
Підготуйте себе до занять. Чітко визначте для себе основи, відповідно до яких ви вирішили навчитися медитувати. Буде краще, якщо ви звернетеся в спеціальний центр і будете діяти під керівництвом вчителя-інструктора. Проконсультуйтеся у лікаря-спеціаліста, якщо ви страждаєте ментальними або емоційними розладами.
2
Підготуйте місце для занять. Якщо ви живете в місті разом зі своїми родичами, поясніть їм, що вам необхідно усамітнення. Позначте час, коли вас краще не турбувати, відключайте телефон. Пам'ятайте, що ваше місце для медитацій має бути, насамперед, спокійним, чистим і провітреним. На самому початку занять це є неодмінною умовою, т.к. ви повинні вміти зв'язуватися з природними силами, викликаючи в пам'яті місця, наповнені потрібними енергіями.
3
Виберіть час для занять. Комусь більше підходить ранній ранок, а хтось віддає перевагу пізній вечір. Найголовніше - це відчуття комфорту і спокою, що дозволить вам займатися без перешкод.
4
Необхідно розвивати чутливість рук. За допомогою рук ви зможете визначати позитивні і негативні енергії для вас. З часом ви почнете розуміти, наприклад, які рослини вам підходять, а які ні. Так само йде питання і з тваринами. Енергія тварин при відсутності певних навичок може змішуватися з потоками вашої енергії і заважати їх течією. Тому буде краще, якщо ви приберете ваших вихованців подалі від місця медитації.
5
Відводьте для ваших занять достатню кількість часу. Природно, що для досягнення будь-якої мети необхідно наполегливо до цього прагнути і діяти. Систематичні і регулярні заняття обов'язково приведуть вас до неї.
6
Посувайтеся перед медитацією. Можна трохи прогулятися пішки або зробити кілька вправ на підвищення гнучкості тіла і зняття м'язової напруги. Це допоможе вам налаштувати ваше тіло і розум на потрібний лад, і ваші заняття пройдуть більш плідно.
Зверніть увагу
Найкращий спосіб навчитися медитувати - це концентрація на своєму диханні. Якщо Ви зможете протягом хвилини-двох (хоча б) простежити за своїм диханням, значить, Вам буде легко освоїти медитацію. Якщо ж у Вас не виходить, значить, необхідно почати з 10-25 секунд в день.
Корисна порада
Щоб навчитися медитувати, не потрібно сідати в лотос, вимикати світло і запалювати ароматні палички. Зупиніться, подивіться на свої руки, ноги, оцініть фарби навколо вас, звуки, відчуйте свої очі, биття серця - нехай це стане вашим першим медитацією. Медитація вчить правильно витрачати творчу енергію.
У наш час багато людей шукають способу досягти духовної гармонії і рівноваги, позбутися стресу, знайти спокій і мир всередині себе. У всьому цьому може допомогти медитація, складний і таємничий процес занурення у власне свідомість і підсвідомість.

Опанувати їм і навчитися медитувати можливо навіть людині, мало знайомому з духовними практиками. Перш за все слід усвідомити собі, що медитація вимагає повного розслаблення. Для того, щоб сконцентруватися на своєму духовному стані, необхідно забезпечити тілу повний комфорт, щоб не відволікатися на зовнішні чинники. Для цього треба вибрати комфортну, що не стискує рухів одяг і зручне місце для медитації. Не рекомендується пробувати медитувати лежачи - тоді в процесі занурення в розслаблення ви можете заснуть.Для настрою на медитацію можна використовувати як спокійну музику (зараз неважко придбати відповідні записи з музикою флейт, Ситаров і т.п.), так і спеціальні мантри, або навіть повторення одного звуку (наприклад, гуде «ммм»). Для того, щоб навчитися медитувати, треба обов'язково оволодіти контролем над своїм диханням. Спершу просто спробуйте прислухатися до нього і відчути його ритм, інтенсивність і т.п. Після того, як ви вслухайтеся в нього, почніть їм управляти. Вашим завданням повинно бути рівне, глибоке диханіе.Хорошо допомагає розслабитися і навіть увійти в транс спостереження за полум'ям. Подбайте про те, щоб відкритий вогонь не завдав шкоди - свічка або лампа повинні бути добре зафіксовані, а ще краще поставити їх в резервуар з водою - до того ж відблиски вогню на воді також сприятимуть расслабленію.Обеспечьте собі на час медитації тишу і спокій, відключіть телефони і попросіть близьких не турбувати вас якесь время.Концентріруясь думками на якомусь об'єкті, постарайтеся зосередити всю свою увагу. У разі, якщо у вас почнуть виникати сторонні думки (про повсякденні справи, турботах і дрібницях), послідовно відганяйте їх і повертайтеся думками до вашого об'єкта. Емоції і тривожність повинні залишити вас повністю. З часом ви навчитеся утримувати увагу на об'єкті, не докладаючи для цього ніяких зусиль, а ваш розум стане спокійним і очиститься від зовнішніх перешкод.