Як впоратися з хвилюванням. Як уникнути хвилювання із за голоси.

Хвилювання або тривога - абсолютно нормальна реакція людини на нетипові для нього обставини. Однак іноді воно може бути дуже сильне і доставляти відчутний дискомфорт. Є кілька простих порад тому, хто вирішив взяти під контроль своє занепокоєння.
Інструкція
1
В першу чергу потрібно зрозуміти, що саме вас лякає. Так, наприклад, якщо ви відчуваєте хвилювання перед публічним виступом, подумайте, що для вас може бути дійсно самий страшним - затнутися, забути текст, виглядати нерозумно? Проаналізувавши причину страху, ви опинитеся на півдорозі позбавленню від нього, так як зможете програти в голові не тільки різні лякаючі ситуації, але і способи уникнути або витончено вийти з них. Наприклад, можна придумати дотепну жарт на випадок, якщо під час промови щось піде не так.Полезно також програти всю ситуацію вдома, перед дзеркалом, це допоможе вам почувати себе впевненіше.
2
Існує декілька простих вправ, щоб заспокоїтися. Сядьте в зручну позу, зосередьтеся на диханні, здійснюйте вдих і видих через ніс, намагайтеся, щоб живіт округляти при вдиху і ставав плоским при видиху, згадайте щасливий момент з життя. Можна спробувати, також, на кілька секунд максимально напружити всі м'яз, а потім плавно розслабитися і так кілька разів. Також напруга знімає вода. Зрозуміло, не завжди є можливість прийняти розслаблюючу ванну, зате можна спробувати вмитися і потримати руки поперемінно під теплою і прохолодною водою.
3
Іноді перемогти хвилювання може тільки рішучий крок йому на зустріч. Зрозуміло, перебороти себе непросто, але спробуйте зважити всі "за" і "проти" - чи варто плекати свої страхи, або життя за їх межами теж обіцяє вам щось приємне? Запам'ятайте, в подоланні свого хвилювання, як і в будь-якому іншому справі, найскладніше - почати.
Зверніть увагу
Іноді підвищений рівень тривожності може свідчити про більш глибокі психологічні проблеми. Якщо ви відчуваєте, що не в змозі самі впоратися з хвилюванням, зверніться до профессіоналу.Сільное хвилювання перед важливою подією, таким як, наприклад, іспит можна вгамувати медикаментозним способом, скажімо, покласти під язик пів-таблетки Валідолу. Однак завжди намагайтеся спочатку впоратися своїми силами.