Як згорнути зимову палатку.

Зимова намет призначається для зимових туристичних походів (двошаровий, з днищем) і для зимової риболовлі (без днища). Намет повинна вкривати від вітру, снігу, бути стійкою, тримати температуру. Під час ночівель або тривалої лову при наявності опалення (туристичної грубки, плити) температура в наметі повинна давати можливість людям перебувати в ній без верхнього одягу. Крім того, тент намету повинен пропускати повітря, «дихати», щоб перешкоджати намерзання криги на даху.
Інструкція
1
По конструкції зимові намети можна умовно розділити на три види: тип «парасольку», каркасна намет, палатка-автомат.Конструкція каркасної намети передбачає наявність каркаса із склопластикових (дюралевих) трубок (дві-три складні дуги) і тенту, який натягується поверх них. Щоб встановити або розібрати таку намет потрібен час від 10 хвилин, що не дуже приємно при низькій температурі на вулиці. Крім того, каркасні намети не відрізняються жорсткістю, сильні пориви вітру їх здувають. Наявність розбірного каркаса ускладнює конструкцію і ускладнює використання палаткі.Чтоби згорнути каркасну намет , необхідно струсити сніг з тенту, потім відчепити його від каркаса, згорнути його на снігу або з помічником на вазі, акуратно скачати і упакувати в спеціальний чохол. Дуги складаються і запаковуються окремо. Чохол можна переносити на плечі.
2
Намет «парасольку». Більш надійна конструкція, швидка в збірці і розбиранні. Намет-зонт являє собою чотирьох-, п'яти- або шестигранну розсувну форму, яку можна просто увіткнути в сніг. Вгвинчуються ніжки додають наметі стійкість, велику опірність вітру. Крім того, тенти наметів зазвичай забезпечуються «спідницею», яка, згодом, присипається снігом, додає ще більшу жорсткість конструкції і допомагає зберігати тепло внутрі.Собрать таку намет в умови низької температури також легко, як і розібрати. Збірно-розбірний механізм дозволяє зробити це в лічені секунди. Намет струшується, закривається, потім упаковується в чохол.
3
Останнім часом у продажу з'явилися так звані намети-автомати. Вони являють собою пружні, складені певним чином у коло склопластикові дуги, обтягнуті тентом. У такому вигляді намет упакована в чохол. Щоб її розкласти, потрібно просто дістати намет з чохла, вона сама приймає потрібну чотиригранну форму. Однак скласти таку намет досить складно без тренування. Необхідно скласти намет вдвічі, потім скласти ще раз вдвічі, а потім перекрутити плоску четвертушку намети вісімкою, скласти навпіл, щоб знову вийшов круг і відразу укласти її в чохол, щоб намет не встигла розвернутися. Звичайно, така палатка компактна, мало важить, зручна в користуванні. Але вона нестійка і не міцна. При неправильному складанні дуги можуть зламатися, а тканина на дугах швидко перетирається і приходить в непридатність.