Як зв'язати футболку.

Футболка - одна з найбільш зручних і відкритих частин гардеробу. Її можна зв'язати в різних стилях: класична, що поєднується з брюками або спідницею, або ж спортивна, відповідна під джинси і шорти.
Вам знадобиться
  • пряжа;
  • спиці;
  • гачок.
Інструкція
1
Особливу увагу варто приділити пряжі. Футболку зазвичай носять в теплу пору року, отже, пряжа повинна бути легка і тонка. Найкраще підійде пряжа, до складу якої входить бавовна, бамбук, шовк або віскоза. Нитка слід брати тонку (не товще 120 м/50 г), оскільки влітку вам буде неприємно носити щільну «кольчугу».
2
Перш ніж почати в'язання, визначитеся з фасоном футболки. Якщо це буде класична річ, то можна зробити гарний комір, як у сорочки. Спортивна футболка може бути вільного крою, з вирізом горловини будь-якого типу: круглий, квадратний, овальний або V-подібний.
3
Для початку в'язання необхідно пов'язати зразок 10х10 см, виходячи з якого, ви зможете визначити кількість петель, необхідних для первинного набору. Обов'язково намалюйте викрійку майбутнього виробу, щоб по ній з точністю визначити розмір в'язаних деталей.
4
Наберіть петлі на спиці або гачок і в'яжіть обраним візерунком. Футболки дуже гарно виглядають, коли перші кілька рядів пов'язані гумкою. Окрім краси, гумка ще й практична: край вироби не буде закручуватися і не валиться. Є безліч видів гумок: проста, англійська, французька, польська, пишна, коса і т.д.
5
Як тільки ви дійдете до області талії, зменшіть з обох боків кілька петель для пріталіванія. Якщо ваша футболка буде вільного крою, то такі убавленія робити не потрібно, а після гумки можна додати кілька петель по всьому полотну для пишноти.
6
Для пройм рукавів необхідно закрити з обох сторін по 5 петель, а в наступному ряду ще 3 петлі. Футболку можна в'язати однією деталлю з рукавами, тоді вам необхідно додати по боках по 12-20 петель, в залежності від довжини рукава.
7
Найскладніша і відповідальна частина в'язання - горловина. Для класичної горловини з коміром закрийте 1 середню петлю, а потім закривайте з внутрішньої сторони по 1 петлі, поки ширина плечей не досягне 12 см. Потім зв'яжіть окремою деталлю комір, висотою приблизно 6-8 см. Довжина коміра повинна відповідати довжині вирізу горловини. Те ж саме зробіть для V-подібної горловини, але комір в'язати не потрібно. Круглу горловину в'язати досить просто: закрийте середні 10 петель, а потім закривайте 8 рядів по 1 петлі з обох сторін. Для квадратної горловини закрийте середні 20 петель, і в'яжіть кожну сторону окремо.
8
Горловину і рукава необхідно красиво обробити. На рукавах можна пов'язати таку ж гумку, як і внизу полотна. Якщо гумки немає, тоді просто обв'яжіть краю «рачьім кроком». Горловину можна обробити таким же чином.
Зверніть увагу
Для прикраси футболки можна пришити ефектні аксесуари: камені, гудзики, ланцюжки і т.д.
Корисна порада
Пов'язані деталі розтягніть на тканини і отпарьте. Так вам буде простіше їх зшивати.