Як навчитися ремонтувати автомобіль.

Покупка будь-якого автомобіля передбачає собою періодичний ремонт і перевірку працездатності різних деталей транспортного засобу. Великі поломки самостійно усунути досить складно, а ось дрібні дефекти легко можна ремонтувати самому.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що в разі самостійного ремонту головним вашим помічником має стати керівництво з експлуатації та ремонту вашої моделі автомобіля. У ньому ви завжди знайдете корисні рекомендації, відповіді на багато питань. Тримаючи під рукою цю книгу, ви не станете панікувати при найменшому стукоті або несправності якої-небудь деталі.
2
Обов'язково придбайте набір інструментів, які необхідні для виконання ремонтних робіт. Сюди входять різні викрутки, гайкові та торцеві ключі, пасатижі та інші предмети, без яких не може обійтися будь автолюбитель. Також доповніть цей список різними пристроями і приладами, які можуть знадобитися в дорозі, наприклад, компресор і манометр.
3
Пам'ятайте, що ремонт повинен приносити вам задоволення, ніколи не бійтеся, що після розбору будь-якого вузла або деталі, ви не зберете його назад. При ремонті намагайтеся зрозуміти, з якої причини сталася поломка і що зробити, щоб не допустити її надалі. Розбираючи деталі, складайте їх послідовно, щоб полегшити собі процес зворотного збірки.
4
Якщо є можливість, то вдавайтеся до допомоги старших товаришів, які вже навчені досвідом і помилками. Для початку вивчіть розташування і призначення основних вузлів і агрегатів в автомобілі, тому що не знаючи де знаходиться та чи інша деталь, неможливо навіть приступити до ремонту.
5
Перед початком всіх робіт перевіряйте, виймуть чи ключ із замка запалювання. По можливості ставте машину на «швидкість» і піднімайте вгору ручне гальмо. Це запобіжить скочування транспортного засіб під час ремонту. При виконанні робіт, пов'язаних з електропроводкою, обов'язково відключайте негативний дріт з відповідною клеми акумуляторної батареї, що дозволить убезпечити себе і автомобіль .
Не завжди можна добратися на несправному автомобілі до автосервісу, тому деякі поломки потрібно і можна усувати самостійно.

Припустимо, в автомобілі лопнув шланг зчеплення. Для його ремонту потрібно сира гума: потрібно обмотати шматком гуми пошкоджене місце і зверху туго затягнути обмотку мідним дротом. Звичайно, не завжди можна відремонтувати автомобіль самому, але незначні поломки усунути можна і своїми руками.

Якщо спустило колесо, а у вас немає запаски і камери, потрібно зняти з насоса кришку і витягнути все «нутрощі». Після цього в корпус насоса слід налити води, а потім вставити назад шток, і закачати цю воду в колесо. Вона буде витікати набагато повільніше, ніж виходить повітря, тому доїхати до будинку ви встигнете.

Якщо вийшла з ладу свічка, але її порцеляновий ізоляція не пошкоджена - свічку можна відновити. Для цього її потрібно покласти в ацетон на двадцять хвилин, після чого ретельно очистити від нагару. Потім необхідно капнути кілька крапель сірчаної або соляної кислоти в порожнину свічки і поводити там сірником. Тепер залишилося тільки почистити центральний електрод і спідницю, промити свічку водою і відрегулювати зазор.

Якщо підійти до справи з розумом, то відремонтувати машину самому не так вже й сложно.Напрімер, якщо резонатор потребує заміни, пам'ятайте, що її можна провести самостійно. Щоб поміняти резонатор випускної системи, потрібно відвернути гайку хомута, але зробити це буває часом непросто. Іноді ламається болт. Перед тим, як відкручувати гайку, потрібно зачистити різьбову частину болта, а після цього змочити різьбу (наприклад, гальмівною рідиною). Хвилин через десять можна відкручувати гайку. Але не потрібно відвертати її до кінця, досить послабити хомут і легким постукуванням по хомута молотком збити його з труби резонатора. Він переміститься на приймальну трубу, оголюючи стик двох труб. Потрібно злегка постукати молотком по оголеному стику і почати його обертати, намагаючись витягнути резонатор. Як тільки він зрушить, його можна витягати і ставити інший.

Поширена проблема - іржа на глушнику (головним чином зсередини). Можна сповільнити процес утворення іржі. Для цього необхідно просвердлити отвір у вихлопній трубі і вставити туди трубку з заглушкою внизу. У неї потрібно налити масло, яке при нагріванні буде випаровуватися, обволікаючи глушник зсередини (тим самим оберігаючи його від корозії).