Як пояснити дитині про звук.

для правильного і динамічного розвитку дітей дуже важливо своєчасно і точно відповідати на їхні запитання. Ви повинні не просто давати дитині інформацію, а й спонукати його до роздумів і саме розвитку. Лише в цьому випадку ваш малюк виросте талановитим і інтелектуально розвиненою людиною.

Вам знадобиться

- скласти план своєї розповіді; - підготувати ілюстрації по даній темі.

Інструкція
1

Цікавість дітей не знає кордонів. Їм хочеться дізнатися все про все, і найчастіше, вони найпростішим питанням заводять дорослих у глухий кут. Перші чотири роки свого життя дитина осягає предметну структуру світу, постійно запитуючи: "Що це? Хто це?". На п'ятому році життя малюк починає цікавитися причин навколишніх явищ і задає питання: "Чому?". Перш ніж пояснювати дитині що таке звук, адаптуйте потрібну інформацію для його рівня розуміння. В даному випадку ми будемо орієнтуватися на вік п'ять років і старше. Ваш малюк може запитати про звук зовсім по-різному, адже він черпає свої питання з навколишньої дійсності. Щоб розповісти дитині про звук, ви повинні почати свою розповідь з визначення цього поняття. Пам'ятайте, що у дітей в цьому віці домінує зорове сприйняття інформації. Щоб малюк дійсно зрозумів що таке звук, супроводжуйте свою розповідь ілюстраціями (їх ви можете схематично намалювати самі).

2

Звук - це пружні коливання, що поширюються в повітрі, воді або твердих тілах. Коли людина кричить на вулиці, в повітрі відбуваються коливання. Ці коливання ущільнюють молекули повітря, а вони в свою чергу ущільнюють наступні і т.д. (Рис. 1). Звук, подібно морської хвилі, рухається в просторі. У міру руху його сила слабшає. Тому ми добре чуємо, якщо джерело звуку знаходиться поряд з нами, і чуємо гірше, якщо відійдемо від нього подалі.

3

Але звук може розповсюджуватися і в воді і в твердих тілах. Тут для наочності введіть поняття "швидкість звуку". Швидкість звуку - це величина, що показує як швидко звук рухається в просторі. В повітрі звук за одну секунду пролітає 330 метрів. Дитині важко уявити собі відстань в 330 метрів, тому приведіть йому зрозумілу аналогію. Наприклад, 330 метрів це приблизно як від нашої зупинки до дитячого садка. А ось у воді звук поширюється набагато швидше, зі швидкістю 1500 метрів в секунду. Ну а якщо створити звукові коливання твердих поверхнях, наприклад в землі, то звук за одну секунду подолає 4000 метрів.

4

Зверніть увагу дитини на те, що звук добре відбивається від твердих поверхонь. Якщо гучний звук, не зустрічає на своєму шляху перешкод, то відбиваючись від якого-небудь твердого тіла, звук повертається назад. Це явище називається луна. Ми можемо спостерігати його у великих залах, стадіонах або в горах. Якщо ви, перебуваючи в 330 метрах від стіни стадіону, крикне небудь, то через одну секунду цей звук досягне стіни, і ще через одну секунду звук повернеться до вас, і ви почуєте луна.