Як розгадувати японські кросворди.

Дорога на роботу - не саме приємне проведення часу. Особливо, якщо добиратися вам доводиться на громадському транспорті. Багато пасажирів займають себе розгадуванням кросвордів. Їх велика різноманітність дозволяє вибрати саме ту різновид, яка подобається вам. Можливо, до душі вам припадуть японські кросворди.
Вам знадобиться
  • збірник японських кросвордів, олівець, ластик
Інструкція
1
Читайте кросвордом. У ньому ви не знайдете ні букв, ні слів. Перед вами таблиця, з лівого і правого боку якої розташовуються цифри. Вони означають, скільки зафарбованих клітин поспіль розташовується в рядку або стовпці. Цифри, що знаходяться зліва, відповідають за рядки, а зверху - за стовпці. Якщо ви розгадаєте кросворд правильно, то в табличці вийде малюнок.
2
Знайдіть найбільші цифри. Великий цифра вважається, якщо вона являє собою більше половини клітин стовпчика або рядка. Наприклад, перед вами поле висотою 10 клітин і шириною 20. В такому випадку вам потрібно знайти зверху цифри більше 5, а зліва - більше 10.
3
З'ясуйте, які клітини точно повинні бути зафарбовані. Наприклад, якщо зверху є цифра 10, то можна зафарбовувати весь стовпець цілком. Якщо ж стоїть цифра 8, то відрахуйте 8 клітин зверху, потім 8 клітин знизу. Ті клітини, які ви порахували обидва рази (їх буде 6) можна спокійно зафарбовувати: вони в будь-якому випадку увійдуть в «вісімку», з якого б краю вона не починалася. Тим же самим чином зафарбуйте решта відомі стовпці і ряди.
4
Позначте клітини, які не можуть бути зафарбовані. Виявіть ті місця, де точно не можуть перебувати зафарбовані клітини. Наприклад, якщо вказано, що в ряду з 10 клітин 4 повинно бути закрашено, і ви вже це зробили, то решта 6 позначте хрестиками, щоб знати, що ряд закритий.
5
Зафарбуйте всі відомі клітини. Коли ви зіткнетеся з неоднозначною ситуацією, в якій можна вибрати кілька варіантів, не поспішайте братися за олівець. Уважно подивіться, правильний ви зробили вибір, що ви будете робити потім.
6
Не забувайте, що після кожної окремої групи зафарбованих клітин повинна стояти хоча б одна порожня. Так, після того як ви зафарбували чергове кількість клітин, ставте після них хрестик.
Корисна порада
Якщо ви з легкість справляєтеся з чорно-білими японськими кросвордами, перейдіть до кольорових.