Як зшити килим.

Зшити килим своїми руками зовсім не складно. Для його виготовлення вам будуть потрібні відрізки з вовняної тканини, які ви можете легко нарізати з непотрібного, наприклад, вовняної ковдри. А що б килим вийшов яскравим і соковитим, використовуйте в своїй роботі клаптики різних кольорів. Цікаве поєднання виходить при використанні чорно-білих кольорів із вкрапленнями сірих, червоних, кремових тонів. Але головне в цій справі - фантазія!
Вам знадобиться
  • - тканина з вовни, з якої ви наріжете клаптики потрібних вам розмірів;
  • - нитка в тон тканини (бажано х/б);
  • - англійська шпилька;
  • - тканина, яка служитиме підкладкою для килима.
Інструкція
1
Розріжте приготовлену вами вовняну тканину смужками, ширина якої повинна бути приблизно 6 см. Якщо ви запланували зшити невеликої килим розміром 75х45, то вам знадобляться смужки довжиною близько 120 см. Якщо тканина виявиться коротше потрібної довжини, то доведеться зшити кілька смужок.
2
Візьміть дві смужки з однакової тканини, покладіть їх один до одного під кутом 90 градусів і зшийте їх разом (можна на швейній машинці, можна і вручну) під кутом 45 градусів. Тканина у шва необхідно відрізати, залишивши «хвостик» не більше 0,5 см.
3
Отже, всі смуги приготовані, можна приступити до плетіння нашого килима. Для цього за допомогою шпильки потрібно зафіксувати разом кінці у трьох смужок на тому рівні, де плетіння для вас буде зручним, сплести косичку, а кінці закріпити шпилькою, щоб не розплелися. Сплетіть 11 кісок з контрастної тканини.
4
Готові косички покладіть рядком так, щоб поєднання кольору вийшло якнайкращим для килимка.
5
Поруч один з одним кладемо на рівну поверхню дві косички і рівняємо їх кінці, зшиваємо, роблячи стібок, почергово пропускаючи через край спочатку однією косички, потім інший, відступаючи при цьому приблизно 9 см від краю виробу. Не потрібно сильно затягувати нитку, а також стежте, щоб на лицьовій стороні стібки не були помітні. Кінець шва потрібно закріпити, зробивши додатково кілька стібків, від краю відступивши сантиметрів 9. Таким чином, ви зшиваєте все заготовлені косички.
6
Візьміть вовняну тканину червоного кольору, смужками наріжте її і зшийте так, щоб три ширини нашого килимка дорівнювало довжині однієї смужки тканини. Смуга повинна мати вигляд трубки. Для цього зшийте її довгі краї.
7
Пропустіть трубку з червоної тканини поперек кісок, чергуючи їх в шаховому порядку, і закріпіть її на протилежному кінці килима декількома стібками. Сильно не затягуйте. Потім поверніться назад, знову переплітаючи косички трубкою.
8
Розправте кінці кісок. Кінець трубки з тканини червоного кольору остаточно закріпіть. Непотрібний кінчик відріжте, а залишки подверніте під край вироби. Протилежний край килима обробіть точно так же.
9
Необхідно до вивороту килимка пришити підкладку. Для цього покладіть килим вгору виворотом, булавками зафіксуйте підкладкову тканину, а краю подверніте на 2-2,5 см. При цьому перевірте, чи не «визирає чи» підкладка за краї килима. І, якщо все в нормі, пришивайте підкладку перпендикулярно кісок. При зшивці чергуйте маленькі зовнішні стібки з довгими внутрішніми. Підкладкову тканину потрібно закріпити стібками по всьому виробу. Ваш килим готовий!
Зверніть увагу
Бажано, щоб голка була довгою, а нитка подвійний.
Корисна порада
В тому випадку, якщо тканина виявиться різною по товщині, то застосовуйте приблизно такі розміри: - смужку з самої тонкої тканини наріжте шириною 10 см; - із середньої тканини - до 7 см; - з самої товстої тканини наріжте смужки шириною близько 6 см.