Як накидати петлі: досвід рукоділля.

В в'язанні широко поширене застосування накидов. Без накиду не може обійтися жоден ажурний візерунок. Так само їх можна застосовувати і тоді. Коли потрібно додати петлі. Як накидати петлі - навчитися досить просто.
Вам знадобиться
  • Пряжа, спиці
Інструкція
1
Існує два види накиду: прямий і обратний.Для того щоб вийшов прямий накид, в особовому ряду необхідно праву спицю завести зверху за робочу нитку (яка знаходиться у вас на вказівному пальці лівої руки) і зробити рух цієї спицею на себе .
2
При необхідності можна зробити подвійний (або більше) накид, підхопивши нитку ще раз так само, як описано в попередньому кроці.
3
Щоб зробити зворотний накид, в особовому ряду необхідно праву спицю завести знизу перед робочою ниткою (яка знаходиться у вас на вказівному пальці лівої руки) і зробити рух від себе.
4
Зворотній накид у в'язанні застосовується для додавання петель в полотне.Прямой накид (або подвійний/потрійний ... накид) зазвичай застосовується для в'язання різних ажурних візерунків, або коли потрібно додаток петель, але з утворилася після цього дирочкой.Как правило, з виворітного боку накиди пров'язуються виворітними петлями (якщо іншого варіанту не передбачено в описі до схеми в'язання - іноді вони можуть пров'язується лицьовій петлею або взагалі бути скинуті зі спиці - все залежить від схеми в'язання), або як дві разом виворітного (накид пров'язується разом з низкою розташованої з ним петлею) .При цьому з лицьового боку в в'язаному полотні відразу ж утворюється ажурне отвір (якщо в попередньому ряду застосовувався прямий накид) або додається додаткова схрещена петля в полотні, що не утворює ажурного отвори (якщо при в'язанні в попередньому ряду застосовувався зворотний накид ). Маючи в своєму розпорядженні такі ажурні отвори в певному порядку (спираючись на схему в'язання), можна отримати красиві ажурні (мереживні) узори.Так ж накид можна використовувати і при в'язанні «об'ємних» візерунків типу патентної гумки, і при в'язанні стовщених рельєфних візерунків типу «стільники», «смужки», «зигзаги».
Будь в'язальниця повинна навчитися накидати петлі. У багатьох випадках (при створенні ажурних і рельєфних полотен, а також для розширення в'язання та обробки деяких деталей) їй будуть потрібні накиди. Головна відмінність накинутих петель один від одного - в способі їх виконання. Прямі, або відкриті, накиди зазвичай використовуються для «дірчастих» візерункових виробів (ажур). Зворотні ж, закриті (їх ще називають повітряними петлями), допомагають здійснити потрібну кількість збільшень.
Вам знадобиться
  • - дві прямі або кругові спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Підведіть кінець робочого (правої) спиці під нитку і зробіть рух від себе, після чого вам потрібно повернути спиці вихідне положення. Отриману накинуту петлю обов'язково підтримуйте вказівним пальцем, так як вона може легко зісковзнути зі спиці. У вас вийшов відкритий накид.
2
Пров'яжіть накид в наступному ряду як виворітну петлю. Для цього вам потрібно ввести робочу спицю в дужку накинутій петлі рухом справа наліво і вперед (на себе). Потренуйтеся з виконанням такої виворітного петлі, якщо ви прагнете отримати частину саме ажурного візерунка - отвір, а неї схрещену петельку.
3
Уважно вважайте петлі, щоб не зробити непотрібних додатків і не розширити в'язане полотно. Щоб кількість петель не додавалося, після кожного накиду в поточному ряду обов'язково пров'яжіть дві наступні петлі спільно.
4
Спробуйте зробити закритий накид. Прихопіть пряжу (тягнеться від в'язаного полотна) вказівним пальцем лівою рукою і закрутіть її за годинниковою стрілкою.
5
Введіть праву спицю під згорнуту на пальці нитку, зніміть отриману петлю і затягніть її. Якщо ви все зробите правильно, то в подальшому ряду отвори на роботі не з'явиться. Зворотний накид тільки додасть вам додаткові петлі.
6
Виконайте одночасно дві накинуті петлі (подвійний накид). Цей спосіб в'язання буває необхідним для створення деяких візерунків на виробі. У цьому випадку в подальшому ряду петлі подвійного накиду вив'язуються в послідовності лицьова - виворітна.
7
Нарешті, випробуйте так званий накид з непровязанной, знятої петлею. Для нього необхідно перекинути першу петельку лівої спиці на праву; виконати відкриту накинуту петлю, а наступну провязать згідно основного візерунку роботи. При виконанні наступного ряду пров'яжіть накид спільно зі знятою петлею - у вас не буде прибавки, а в'язання стане більш об'ємним і пухким.
Корисна порада
Відкритий накид можна використовувати не тільки для основних ажурних візерунків, але і в якості декоративного оформлення при з'єднанні деталей спідниць-кльош, а також для реглана і палантинів. Прямі накинуті петлі дозволяють виконати отвори для заведення зав'язок, декоративну крайку «котячі зубки» і деякі інші елементи в'язання спицями.