Як написати екскурсію.

Екскурсовод повинен вміти захопити екскурсантів і протягом усього оповідання утримувати їх увагу. Цьому сприяє і особистість екскурсовода, і його манера викладу, професіоналізм і кругозір, але найголовніше - грамотно складений текст екскурсії.
Інструкція
1
Визначте маршрут екскурсії. Виберіть найбільш зручний шлях, продумайте способи пересування від об'єкта до об'єкта (пішки, рекомендованим автобусом). Обов'язково пройдіть маршрут самостійно заздалегідь, підрахуйте приблизний час вашої екскурсії. Оберіть місця для зупинок, звідки об'єкти оглядати найвигідніше. Переконайтеся, що пам'ятки архітектури і скульптури, про які ви хочете розповісти, не перебувають на реконструкції.
2
Підготуйте методичну розробку екскурсії, включивши в нього такі відомості як початок і закінчення маршруту екскурсії; зупинки; об'єкти показу; тривалість екскурсії; організаційні та методичні вказівки.
3
Вивчіть фактичний матеріал по обраним вами об'єктам. Адаптуйте підготовлену вами інформацію відповідно до віку та іншими характеристиками екскурсійної групи (професія, ступінь підготовленості).
4
При підготовці тексту екскурсії дотримуйтесь логічну послідовність викладу матеріалу. Починайте розповідь з найстаріших об'єктів.
5
При переході від об'єкта до об'єкта робіть логічні зв'язки. Вони можуть бути формальними (наприклад, «навпаки ми бачимо», «наступний будинок по цій вулиці»), але переважніше робити логічні переходи, пов'язані з темою екскурсії. Побудуйте свою розповідь так, щоб в інформації про останній об'єкті були відомості про подальше. Використовуйте при цьому зв'язок історичних епох, загальні для обох об'єктів характеристики або, навпаки, контрастність.
6
Вставляйте в текст екскурсії захоплюючі епізоди, які розрядити обстановку при наявності великого обсягу важко сприйманого матеріалу (складні терміни, дати). Це можуть бути фольклорні вставки, історичні анекдоти, цікаві міфи.
7
Якщо ви можете передбачити можливі питання екскурсантів, дайте довідку з таких питань у кінці тексту екскурсії. Це можуть бути, наприклад, енциклопедичні відомості про згадані в екскурсії історичних осіб, події, мистецтвознавчих термінах.