Як зробити боке на фото. Як працювати з боке.

В середовищі фотографів термін «ефект боке» позначає суб'єктивне перевагу тій частині зображення, яка виявилася не в фокусі. Можна створити такий ефект безпосередньо при створенні знімка, маніпулюючи настройками об'єктива, або за допомогою Adobe Photoshop.
Вам знадобиться
  • - Русифицированная версія Adobe Photoshop CS5
Інструкція
1
Відкрийте необхідну фотографію: натисніть пункт меню «Файл», потім кнопку «Відкрити» (або використовуйте комбінацію клавіш Ctrl + O), виберіть файл і натисніть «Відкрити».
2
На панелі «Шари» знайдіть фон, клацніть по ньому правою кнопкою миші і в випадаючому меню відразу натисніть пункт «Із заднього плану». З'явиться вікно, в якому відразу натисніть кнопку «Ок» - фон перетвориться в шар. Створіть дублікат цього шару, натиснувши Ctrl + J.
3
Виберіть верхній шар, натисніть пункт меню «Фільтр»> «Розмиття"> "Розмиття по Гауса», встановіть радіус рівний 8 і натисніть кнопку «ОК».
4
Активуйте інструмент «Ластик». Налаштуйте його наступним чином: «Розмір» - залежно від величини вашої фотографії, «Режим» - «Кисть», «Непрозорість» - 5% або 10%, «Натиск» - 50%. Починайте прати на верхньому шарі ті ділянки фотографії, які мають бути, за вашою задумом, різкими. Ваше завдання - не вийти за їх межі, щоб фон залишався розмитим. Збільште прозорість «Ластику» до 20% і повністю зітріть ті ділянки фотографії, різкість яких повинна бути максимальна. Щоб працювати було наглядней, можна відключити нижній шар. Для цього клацніть поруч з ним на кнопку із зображенням ока.
5
В деяких випадках простіше прати фон, наприклад, якщо сумарна площа фону менше, ніж у центрального об'єкта. Ви просто витратите менше часу. Для цього розмиття кладеться на нижній шар, а на верхньому шарі «ластиком» з аналогічними налаштуваннями і таким же способом стирається фон.
6
Якщо вам потрібно поміняти розмір кисті, використовуйте клавіші «[» і «]», а прозорість легше міняти, використовуючи цифри на клавіатурі. Якщо ви зробили помилку, то можете повернутися назад на один крок, натиснувши комбінацію клавіш Ctrl + Z. Якщо ви хочете повернутися ще раніше, використовуйте панель «Історія» (пункт меню «Вікно»> «Історія»).
7
Щоб зберегти отриманий результат, натисніть комбінацію клавіш Ctrl + Shift + S, у вікні виберіть шлях для майбутньої роботи, вкажіть їй ім'я, в полі «Тип файлів» встановіть «Jpeg» і натисніть кнопку «Зберегти».