Як пов'язати серветку спицями. Як навчитися в'язати серветки спицями.

Серветки, пов'язані спицями , прекрасно прикрасять кухню або вітальню. Спосіб в'язання серветок спицями мало поширений, але він, звичайно ж, заслуговує на особливу увагу. Такі серветки виходять більш легкі й повітряні, ніж при в'язанні гачком, а вибір візерунків набагато більше.
Вам знадобиться
  • спиці;
  • пряжа;
  • ножиці.
Інструкція
1
Перед тим як почати в'язання, вам необхідно вибрати розмір і форму серветки. Форма може бути абсолютно різною: квадратна, кругла, овальна, багатокутна і т.д. Ви навіть можете пов'язати окремі частини, а потім з'єднати їх красивими вузлами.
2
Для початку в'язання серветки необхідно набрати петлі. Їх можна набрати з однієї петлі, або отримати за допомогою допоміжної нитки. Простіший спосіб - набрати петлі гачком. Кількість петель має відповідати розміру серветки і рапорту. Також бажано, щоб число петель раппорта відповідало спочатку одній спиці, а при його збільшенні двом спицям.
3
При найпростішому наборі - гачком, зробіть одну петлю, діаметром 2-3 см. Потім обв'яжіть її по колу маленькими петлями і переведіть в'язання на спиці. В'яжіть по колу обраним візерунком. Для зручності на папері можна намалювати викрійку серветки, прорисовуючи кожну деталь. Так при в'язанні ви зможете звіряти розмір і форму, щоб не помилитися в окремих частинах.
4
Для серветок є безліч схем, які можна знайти в журналах про рукоділля. За такими схемами в'язати набагато простіше, оскільки там є вже сформований раппорт і розташування петель один від одного по вертикалі і по горизонталі.
5
Готову серветку можна красиво оформити по краях: обв'язати контрастною ниткою, додати бахрому або пензлика. Після в'язання обов'язково розтягніть серветку на тканини, зволожите і висушіть. Так вона завжди буде тримати форму і не закручуватися на кінцях.
Зверніть увагу
При в'язанні кінці спиць закрийте ковпачками або ж переведіть в'язання на кругові спиці. Але при цьому стежте, щоб серветка не вийшла дуже вільної і розтягнутою.
Корисна порада
Для серветки найкраще використовувати короткі й тонкі спиці, розміром не більше 2-3 мм.Еслі ви новачок в цій справі, перший раз зв'яжіть маленьку і круглу серветку. Пізніше, коли ви зрозумієте систему в'язання серветок спицями, ви зможете в'язати не тільки складні вироби, а й скатертини.